Медики назвали продукти, які засмічують кровоносні судини, перешкоджаючи нормальному кровотоку. Деякі з них слід виключити з раціону через можливі хронічних захворювань.

Рекомендується різко зменшити кількість споживаної солі, так як дана харчова добавка, при надмірній концентрації в організмі, затримує воду в тканинах і крові, збільшує навантаження на серце, що призводить до підвищеного тиску. Потрібно замінити хлорид натрію на лимонний сік, а також ввести в меню фрукти і зелень, що мають калій.

Здоров’ю серця шкодять жири тваринного походження, котрі значно підвищують рівень холестерину, що негативно позначається на стані крові. Необхідно замінити їх на рослинні олії, в тому числі оливкову або лляну. Особливо небезпечні свинина, баранина, тушковане м’ясо, вершкове масло, копчені м’ясні вироби і жирні сорти твердого сиру, здатні викликати появу великої кількості артеріальних бляшок.

Читайте також:  Вчені розкрили відразу сім причин хропіння

Далі дієтологи назвали солодкі газовані напої, вживання яких негативно впливає на стан кровоносних судин. Слід також виключити з раціону рафіноване борошно і шліфований рис. Значної шкоди надають і спиртні напої, зазначають медики.