Буряк – це щось більше, ніж забруднені руки і зуби. Цей коренеплід – неймовірний суперпродукт, який здатний оздоровити ваш організм.

Користь буряка для здоров’я

Низькокалорійний і містить велику кількість фолієвої кислоти, марганцю і міді буряк може принести широкий спектр переваг для здоров’я, передає Food.News.

Підтримує здоров’я серця. Буряк містить нітрати, які всередині артерій перетворюються в оксид азоту. Він викликає розширення артерій, що знижує тиск і покращує кровообіг.

Бореться із запаленням. Буряк набуває яскравий червоний, фіолетовий і рожевий колір завдяки беталаінам. Ці рослинні сполуки діють як антиоксиданти, захищаючи клітини від окисного стресу і запалень.

Покращує травлення. Клітковина буряка збільшує обсяг стільця, що полегшує його проходження і сприяє регулярному спорожнення кишечника.

Підтримує здоров’я мозку. Коренеплід знижує артеріальний тиск і сприяє здоров’ю мозку. Високий тиск впливає на приплив крові до мозку, що може негативно вплинути на важливі функції. Знижуючи тиск, оксид азоту також покращує приплив крові до мозку.

Зміцнює імунне здоров’я. Буряк містить поживні речовини, необхідні для підтримки здоров’я і сили вашої імунної системи. До них відносяться фолієва кислота, калій, залізо, марганець, цинк, мідь і вітаміни А і С.

Підвищує спортивні результати. Буряковий сік – популярний напій перед тренуванням серед любителів фітнесу. Нітрати в буряках допомагають придушити напад втоми і зменшити хворобливість м’язів після хорошого тренування. Нітрати також захищають серце і легені від напруги під час вправ.