Люди вибирають шампунь, орієнтуючись на рекомендації перукарів, рекламу популярних брендів і знижки в супермаркеті. Але чи є суттєва різниця між дорогими і дешевими засобами? Чи впливає ціна на якість? Ось що вдалося виявити в ході експерименту.

Доктор Лора Вотерс досліджує фармацевтичні препарати та розробляє альтернативні методи їх тестування в Університеті Хаддерсфілд (Великобританія). Її недавній експеримент для телеканалу BBC показав, що в деяких випадках бренд і ціна не мають ніякого значення: всі шампуні містять одні і ті ж з’єднання – поверхнево-активні речовини, що використовуються в інших побутових чистячих і миючих засобах. Ці компоненти чудово видаляють бруд і жир завдяки своїй багатофункціональності: з одного боку їх молекули є гідрофільними (розчинними у воді), з іншого – гідрофобними, притягають жир і бруд.

Всі шампуні містять одні і ті ж сполуки, що використовуються в інших побутових чистячих і миючих засобах.

При контакті з водою молекули поверхнево-активної речовини (ПАР) спонтанно збираються в сферичну структуру, яка захоплює бруд і допомагає очистити поверхню волосся під час миття. Це їх головна функція, і вони працюють однаково ефективно незалежно від вартості шампуню. Доктор Вотерс довела це в програмі Horizon з допомогою двох аспірантів-добровольців, які не мили волосся цілий тиждень.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання

Зразки брудного волосся зібрали і вимили шампунями різної вартості, а потім проаналізували за допомогою мікроскопа. Учених цікавило, скільки бруду та жиру залишилося на їх поверхні. Виявилося, що після миття всі зразки були однаково чистими.

За що ми платимо?

Самий дешевий шампунь вартістю близько 1 фунта стерлінгів (34 гривні) залишив на волоссі невеликий статичний заряд, що швидко привернув бруд і пил назад на поверхню. У такому разі локони виглядали чистими відразу ж після миття, але швидко втратили «товарний» вигляд. Можливо, це хороший аргумент на користь більш дорогих брендів. Тим не менш, не було ніякої різниці між шампунями «середнього класу» і дорогими засобами вартістю більше 40 фунтів стерлінгів (1360 гривень за пляшку).

Не було ніякої різниці між шампунями «середнього класу» і дорогими засобами вартістю більше 40 фунтів стерлінгів (1360 гривень за пляшку).

Тоді навіщо люди витрачають гроші на «хороші» шампуні, якщо всі вони працюють однаково? Платити доводиться за інші інгредієнти: ароматизатори, зволожувачі, антистатичні добавки, засоби від скручування і додання блиску. Зрештою, здатність очищати волосся – лише частина вимог до шампуню.

Читайте також:  Станозолол для начинающих и опытных спортсменов

який шампунь краще

Споживачам подобаються засоби з гарною густою текстурою і приємним ароматом. Дослідники не знайшли різниці між ефективністю густих і більш рідких шампунів, але бренди відмінно обізнані про смаки публіки і всіляко цим маніпулюють.

Загусники стоять додаткових грошей, і ціна засобу збільшується. Точно також це працює у випадку незвичайних смаків, екстракти екзотичних рослин і кольорів. Часто більш дорогі шампуні містять безліч кондиціонуючих речовин, щоб виправити статичну електроенергію, зробити волосся більш слухняним, м’якими, полегшити укладання.

– Якщо ви любите конкретну марку, вона добре підходить для вашого волосся і божественно пахне – немає жодних підстав змінювати шампунь, – пише Лора Вотерс. – Але якщо ви просто хочете вимити волосся, ціна не має значення. В довгостроковій перспективі це допоможе заощадити чималі гроші.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Джерело: The Conversation

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЧАСТО МОЖНА МИТИ ГОЛОВУ?

ПРАВДА ПРО ШАМПУНІ