Як правильно вибрати кавун? »- Чи це не питання серпня? Адже «неправильний» кавун може навіть зашкодити.

Тому якщо ви є прихильником цієї смачної ягоди, не полінуйтеся вивчити кілька правил як правильно вибрати кавун. А в якості додаткової мотивації розповімо про користь кавуна.

Чим корисний кавун

Кавун на 90% складається з води, цим пояснюється його сечогінна дія, а це надзвичайно корисно при набряках серцево-судинного і ниркового походження. Крім того кавуновий сік добре прочищає печінку, допомагаючи виводити токсини різного походження. На процес кровотворення благотворно впливає фолієва кислота, а адже кавун один з чемпіонів по її змісту.

Солодкий кавун містить глюкозу і сахарозу, які не тільки легко засвоюються, але й корисні для здоров’я. Клітковина, її в кавуні також чимало, покращує перистальтику кишечника, а тому регулярне вживання кавунової м’якоті показано тим, хто страждає такою проблемою як запори.

Варто звернути на кавун увагу тим, хто страждає нефритами і пієлонефритами – природні луги, що містяться в кавуні, запобігають утворенню каменів у нирках. Можна порадувати і гіпертоніків – 150 г кавунової м’якоті містять добову дозу магнію, необхідного людям з такою проблемою. Ну, і, інші приємні бонуси у вигляді заліза, вітамінів С, В1, В2, С, РР також корисні й необхідні людям різного віку.

Але все це, звичайно, відноситься до ідеального кавуну. Отже, як же правильно вибрати кавун?

Вибираємо кавун

Коли? Хочемо попередити відразу: хоча кавуни і з’являються у продажу мало не в червні, раніше серпня купувати ягоду не варто – біологічні терміни дозрівання бахчових останній місяць літа. Тому навіть якщо вам в червні попадеться солодкий і смачний кавун, немає ніякої гарантії, що він дійшов до кондиції природним шляхом – швидше за все його скоростиглість пояснюється тим, що виробник щедро напхав його нітратами.

Де? Ідеальне місце для покупки – намет поруч з полем, де вони ростуть. Але якщо таке поле вам недоступно, то вирушайте на ринок. А от у супермаркеті будьте обережні – часто супермаркети закуповують їх ще незрілими. Нерідко кавуни продають поблизу доріг. Так, це зручно, але пам’ятайте, що кавун також як і інші фрукти і овочі, які тут продаються, вбирають пил і шкідливі гази, що проїжджають повз автомобілів.

Обсяг. Кавуни бувають різних сортів – одні сорти крупніші, інші дрібніші. Тому запам’ятайте просте правило: з кавунів одного сорту потрібно вибирати кавун великий, але не величезний. Тобто, уникайте як дрібних кавунів – ці звичайно ще не дозріли, так і гігантів – швидше за все вони перегодовані нітратами. Ідеальний кавун важить 6-10 кг.

Зовнішній вигляд кавуна. Смуги стиглого кавуна повинні бути максимально контрастними, а сама кірка твердою і блискучою. Якщо кавун недозрілий, то його кірка буде м’якою, оскільки, коли ягода дозріває і вже не в змозі вбирати вологу, то її кірка твердне, як би повідомляючи, що «все, я дійшов до кондиції».

Інший параметр зовнішнього вигляду кавуна – жовта, а іноді навіть помаранчева пляма. Це той самий бочок, на якому кавун вилежувався на полі. Розмір цієї плями повинен бути для дрібних сортів 5 см, а для великих 10 см. Дуже велика пляма – це привід відмовитися від такого кавуна – ймовірно, йому не вистачало світла, коли він дозрівав, через що він виявиться несмачним. Не варто також брати кавун з білою плямою – такий, швидше за все, дозрівав за несприятливих умов і навряд чи буде смачним.

Хлопчик чи дівчинка? Можливо, ви пам’ятаєте з уроків біології, що кавун – ягода двостатева. Дівчата (їх можна впізнати по більш плоскому низу і широкому кружку) смачніші, так як в них більше цукру, а кісточок менше. Менш смачні хлопчики мають опуклий низ, а на ньому маленький кружечок.

Поплескаємо, похрустимо, послухаємо. Вибрати кавун по звуку – справа тонка і вимагає певної вправності. Щоб правильно вибрати кавун потрібно вміти відрізнити глухий звук від дзвінкого. При постукуванні кавун повинен видавати дзвінкий звук – це свідчить про пористість м’якоті, а, значить, про стиглість кавуна. Крім того, стиглий кавун завжди наче пружинить під ударом. Спробуйте стиснути кавун – якщо при цьому він злегка потріскує, то це говорить про його зрілість і соковитість м’якоті.

Зверніть увагу на хвостик. Хвостик або плодоніжка у вашого майбутнього кавуна повинна бути обов’язково! Її відсутність має насторожити, можливо, її навмисно відірвали, щоб приховати погану якість кавуна. У хорошого зрілого плоду вона повинна бути в міру жовта і суха, але не пересушена. Якщо плодоніжка у кавуна пересушена, то це може означати, що кавун зірваний і зберігається вже давно.

Розрізавши, придивіться до м’якоті. Стиглий кавун повинен мати насичений червоний колір. Однак фіолетовий відтінок повинен насторожити – цей плід перегодований нітратами. Насіння стиглого кавуна має темно-коричневий або чорний колір, а от біле – ознака недостиглого плода. Волокна, якими пронизаний кавун, повинні бути білого кольору, а ось жовті знову-таки говорять про підвищену «нітратність» кавуна. І ще. М’якоть у правильного обраного кавуна буде при розрізанні іскритися крупинками, а у нітратного мати гладку поверхню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РАННІ ОВОЧІ: ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ

ТАКИЙ КОРИСНИЙ ГРАНАТ

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОЛУНИЦІ