Звичка пити чай з цукром – одна з найшкідливіших. Нове дослідження групи американських вчених під керівництвом доктора Дуга Брауна завершилося вердиктом про те ласуни і любителі пити чай з додаванням цукру на 54% більше ризикують дістати слабоумство.

Додавання до чаю всього двох з половиною чайних ложок цукру значно збільшує ризик хвороби Альцгеймера», – така думка вчених.

У деяких випадках вживання чаю може принести багато користі. Чайний лист містить таніни – речовини, що підвищують тонус і зміцнюють стінки судин. Цукор посилює дію танінів на судини та нервову систему в цілому. Чай з цукром допомагає у випадках слабкості і фізичного виснаження, при головних болях і похміллі. Чайна заварка в реакції з цукром виділяє катехіни, які є сильним анальгетиком, і надають антимікробну дію.

Але вчені підкреслюють: вживання чаю з цукром повинно бути рідким, а не постійним явищем в раціоні. Дослідження показало: регулярне пиття чаю з додаванням всього однією ложкою цукру підвищує ймовірність появи деменції у людини на 47% порівняно з тими, хто п’є солодкі напої один раз в три місяці.

«Занадто велика кількість цукру в раціоні пов’язано з діабетом другого типу, а попередні дослідження ідентифікували діабет як фактор ризику розвитку деменції. Крім усього, розчинений в рідині цукор здатний поглинати вітамін В1, життєво необхідний для здоров’я нервової системи», – сказав з цього приводу керівник дослідження Дуг Браун.

На додаток пристрасть до солодкого чаю погано позначається на фігурі. Доведено, що при відмові від звички додавати в чай цукор без додаткових зусиль втрачається 1.5-2 кілограми.

Джерело: МедікФорум