Так звана дієта вікінгів захищає пам’ять. Дослідження показало, що північна дієта зменшує ризик розладів пам’яті на 30%.

Дотримання дієти вікінгів, яка набирає популярність зменшує ризик старечого слабоумства на 30%, як встановили вчені. Цей північний стиль харчування передбачає морепродукти, горіхи і цільнозернові вироби, він зменшує ймовірність порушень пам’яті, особливо в комбінації з активним способом життя. Китайські вчені з’ясували, що поряд з середземноморською дієтою харчування вікінгів спонукає людей готувати продукти з мінімальною кількістю цукру і з використанням ріпакової олії замість оливкової. Попередні дослідження показували протизапальні властивості продуктів, що входять в середземноморську дієту, начебто жирної риби і овочів, в справі запобігання старечого недоумства. Цього вдавалося досягти за рахунок призупинення процесів руйнування кровоносних судин у мозку.

Ріпакова олія пов’язана з виробництвом «хорошого» коричневого жиру, який розщеплюється для стабілізації рівня цукру в крові. Підвищений цукор є фактором ризику розвитку старечого недоумства. Дослідники проаналізували здоров’я 2 223 дорослих людей у віці старше 65 років, не мали старечого недоумства. За ними спостерігали протягом 6 років, під час яких вони проходили через тести на інтелект. Також учасники експерименту докладно розповідали про своє харчування.

Результати дослідження підтверджують, що харчування людини може бути інструментом захисту від важких вікових захворювань. В дієту вікінгів входять овочі і фрукти щодня, цільнозернові продукти, риба і морепродукти, невеликий обсяг м’яса, органічні та сезонні продукти, а також приготовані страви вдома. Будь-які харчові добавки та підсилювачі смаку виключені.

Джерело: МедікФорум