Як без шкоди для здоров’я поєднати Новий рік і алкоголь? Самі нешкідливі напої – ті, які п’ються в розумних дозах.

Новорічні свята не обходяться без спиртного. Веселе застілля своєму розпорядженні до вживання міцних напоїв. Але іноді у святковій ейфорії складно контролювати кількість випитого і втриматися, щоб не спробувати різні алкогольні напої. Не дивно, що на ранок після вечірки багато хто відчуває себе погано: голова болить і крутиться, мучить спрага, тремтять руки … Все це ознаки похмілля.

Щоб ранок після свята був добрим і бадьорим, не обов’язково відмовлятися від спиртного за столом. Просто потрібно правильно поєднати Новий рік і алкоголь. Самі нешкідливі напої можуть призвести до важкого похмілля, якщо не знати міри. В той же час, міцний алкоголь під час застілля не зашкодить здоров’ю, якщо випити його в розумній кількості і під гарну закуску. Що і як пити за новорічним столом, щоб самопочуття не погіршилося?

Шукаємо компроміс

Більшість лікарів сходяться на думці, що нешкідливого алкоголю не існує. У великих кількостях він обов’язково зашкодить здоров’ю. Але оскільки склад різних алкогольних напоїв відрізняється, то кожен з них діє на організм по-своєму.
Багато людей за святковим столом п’ють тільки горілку. Щоб цей напій був відносно нешкідливим, швидкість надходження не повинна бути вище приблизно 50 мл на годину. Чим довші перерви між тостами, тим легше організму справитися з алкоголем (при наявності хорошої закуски).

Традиційним новорічним напоєм в нашій країні є шампанське. Його виробляють з винограду методом бродіння. Цей красивий смачний і, на перший погляд, легкий алкогольний напій може зіграти злий жарт із тими, хто не знає міри. Блискучі бульбашки в келиху – це вуглекислий газ. Він стимулює процес всмоктування алкоголю, а потрапляючи в кишечник, сприяє гниттю залишків їжі і отруєння токсинами. Щоб не нашкодити собі, жінкам можна випити 1-2 келихи шампанського протягом святкового вечора, а чоловікові – до 3-4 келихів. Природно, не змішуючи їх з іншими алкогольними напоями.

Самим нешкідливим алкоголем вважається спиртне, вироблене з винограду. До нього відносяться вино і види бренді, вироблені з цієї сировини (коньяк, чача, граппа).

Вино

Завдяки малому вмісту алкоголю і високому вмісту флавоноїдів (антиоксидантів) вино вважається одним з найбільш нешкідливих напоїв. У Новий рік він буде гарним вибором для вашого столу.

У невеликих кількостях вино сприяє підвищенню тонусу судин, зниженню рівня холестерину, розсмоктуванню тромбів, розщепленню жирової тканини.

Найбільш корисними вважаються червоні сухі вина. У них міститься більше флавоноїдів, ніж у білих, і не так багато цукру, як в солодких і напівсолодких напоях.

Коньяк

Коньяк є одним з найпоширеніших видів бренді. Для його виготовлення використовується сік білих сортів винограду. Крім флавоноїдів цей напій містить дубильні речовини, що володіють бактерицидними, терпкими, протизапальними властивостями.

Однак дубильні речовини уповільнюють всмоктування алкоголю в кров, тому цим напоєм легко «набратися» непомітно для себе. До того ж, домішки, що містяться в коньяку, ускладнюють роботу печінки.

Коньяк п’ють невеликими ковтками, насолоджуючись його смаком і запахом. На відміну від горілки, його не потрібно закушувати. Але якщо хочеться чимось закусити, використовуйте шматочок шоколаду, сир, яблуко, горіхи. Щоб цей напій не нашкодив вашому здоров’ю, доза напою повинна бути на 30-40% менше при перерахунку на дозу горілки. Іншими словами, 100 г коньяку протягом святкового застілля буде достатньо.

Як правильно пити

У кожного напою є свої правила «здорового» споживання. Який би напій для святкового застілля ви не вибрали, пам’ятайте, що:

  • Не варто починати пити на порожній шлунок. Бажано з’їсти що-небудь жирне (наприклад, шматок м’яса), перед тим, як починати відзначати зі спиртним.
  • Не можна змішувати різні алкогольні напої. Якщо ви хочете почати вечір з одного напою, а продовжити іншим, то, по-перше, це мають бути напої на основі одної і тої ж сировини (з зерна – горілка, віскі, пиво; з винограду – вино, коньяк). По-друге, не можна знижувати градус. І пам’ятайте про дози.
  • Потрібно закушувати. Гаряча і поживна закуска уповільнює всмоктування алкоголю в стінки шлунка.
  • Не варто запивати алкоголь, особливо газованою водою.
  • Потрібно знати міру
Кому не можна пити

Навіть найменші дози будь-якого алкоголю можуть погіршити стан людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи, порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози, центральної нервової системи. Алкогольні напої заборонено пити вагітним жінкам і годуючим матерям.

Якщо ви приймаєте будь-які ліки, порадьтеся з вашим лікарем і самі вивчіть інструкцію на предмет того, як вони поєднуються з алкоголем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗУСТРІТИ НОВИЙ РІК БЕЗ НАСЛІДКІВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

ПОХМІЛЬНИЙ СИНДРОМ І ЯК З НИМ СПРАВИТИСЯ

ЯК ПИТИ НА СВЯТА БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я