Чай є одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі. Його можна пити як гарячим, і холодним, додавати до нього лимон, м’яту, робити чайні відвари з корисних трав. Але, як і будь-який продукт, споживання чаю необмеженій кількості може призвести до проблем зі здоров’ям.

Листовий напій – джерело флавоноїдів. Це корисні для організму компоненти, але їх надлишок заважає засвоєнню заліза з їжі, у тому числі з рослинних та молочних продуктів. Тому не рекомендується пити чай одразу після їжі.

У цьому напої також міститься кофеїн, за рахунок чого кружка гарного чаю може бадьорити не гірше за каву. Але у надмірних кількостях цей компонент збільшує рівень стресу, підвищує тривожність, а також провокує безсоння та нервозність.

Читайте також:  Про які ознаки інсульту багато хто не знає

Дивно, але часте вживання чаю може призвести до набору ваги. Чайні цінителі рекомендують пити цей напій без цукру та будь-яких солодощів. Але більшість людей звикли влаштовувати чаювання не тільки з додаванням в чай цукру, але і з різними тістечками, цукерками та іншими чайними частуваннями. Ці продукти призводять до збільшення ваги. Якщо потрібно підсолодити напій, краще додати туди натуральний мед.

Занадто часто вживання чаю також призводить до пожовтіння емалі зубів, провокує нудоту, втрату апетиту, проблеми зі шлунково-кишковим трактом. У деяких випадках чай згубно впливає на серцево-судинну систему та провокує розвиток хвороб серця та судин.

Читайте також:  7 важливих ознак розпізнавання раку молочної залози

Оскільки цей напій є сечогінним засобом, то людям, які мають проблеми з нирками, теж варто бути обережнішими. Кофеїн та неофілін, що містяться в чаї, можуть посилити концентрацію шкідливих речовин у сечовому міхурі та призвести до повної ішемічної нефропатії нирок.

Також не варто пити чай занадто гарячим, оскільки великий ризик розвитку раку шлунка.