Згідно з дослідженням норвезьких учених, люди, які часто забираються в квартирі з використанням різних засобів для чищення, ризикують раніше піти з життя, ніж ті, хто байдужий до безладу.

Підтримувати свій будинок в порядку – похвальна риса, але вчені попереджають: якщо ви часто користуєтесь засобами для чищення, то можете поставити під загрозу своє здоров’я. Проведене в Норвегії дослідження показало, що у людей, які регулярно забираються в квартирі, використовуючи засоби побутової хімії, функція легень може бути такою ж низька, як у запеклих курців.

«Хімічні речовини, що містяться в засобах для чищення, подібно до речовин сигарет, надають негативний вплив на легені, сприяють пошкодженню дихальних шляхів і підвищують ризик розвитку астми», – цитує дослідників American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.

Вчені підрахували: найвищий ризик пошкоджень та захворювань легень властивий тим любителям ідеальної чистоти, які зазнавали впливу токсичних хімічних речовин протягом понад 20 років. Ці люди можуть постраждати від найсерйозніших і найважчих наслідків негативного впливу побутових хімікатів на організм, у тому числі здатних скоротити життя.

Для захисту власного організму та здоров’я вчені рекомендують при збиранні обходитися «милом і водою», використовувати натуральні засоби для чищення – соду, лимонний сік. Також вони рекомендують під час збирання носити рукавички та одягати маску для обличчя, а приміщення провітрювати. Фахівці констатують: після застосування будь-яких засобів для чищення їх дрібні частинки можуть ще довго перебувати зваженими в повітрі, осідати на різних поверхнях. Це ще одна вагома причина обмежити застосування побутової хімії в домашніх умовах.