ГоловнаНовини Здоров'яІнфекції, які можуть привести до раку

Інфекції, які можуть привести до раку

За словами медиків, деякі інфекції можуть призвести до розвитку онкологічного захворювання, якщо їх запустити.

Рак

Вірус папіломи людини – одна з найпоширеніших у світі інфекцій, яка передається статевим шляхом. Сьогодні відомо більше 130 типів ВПЛ. Одні «відповідають» за папіломи, а інші мають канцерогенний потенціал і стають причиною раку шийки матки.

Передракові стани зазвичай розвиваються у 25-30 літніх жінок, а до 40-45 років пропущений “передрак” часто переходить в рак.

Вірусні гепатити В і С не передаються тільки статевим шляхом, але і через контакт з кров’ю інфікованої людини, наприклад, через нестерильні інструменти. Якщо вірусний гепатит не лікувати, гострий процес переходить в хронічну форму. Вона, в свою чергу, може привести до цирозу і раку печінки.

Читайте також:  Вчені назвали спосіб визначити рівень холестерину за станом рук

Вірус Епштейна-Барр – збудник з групи герпесвірусів, який в більшості випадків призводить до розвитку інфекційного мононуклеозу. Особливість цього типу герпесвірусу в тому, що він не викликає загибель клітин, а навпаки, стимулює їх поділ і може запустити злоякісні захворювання клітин крові.

Helicobacter pylori – бактерія, що мешкає в нижньому відділі шлунка. Вважається, що до 75% випадків раку шлунка асоційовані саме з нею.

Крім того, паразитичні плоскі черв’яки з роду опісторх живуть в деяких видах риб. Останні дослідження виявили зв’язок між опісторхозом і розвитком раку печінкових жовчних проток.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News