Чим краще людина розвинена фізично, тим нижче виявляється його частота пульсу в стані спокою.

Серце відіграє велику роль в повсякденному функціонуванні нашого тіла, оскільки відповідає за перекачування крові і кисню. Піклуючись про здоров’я серцево-судинної системи, важливо звертати увагу на показники частоти серцевих скорочень, зокрема, на інтенсивність свого пульсу в стані спокою.

Який повинен бути? Частота пульсу в стані спокою (ЧСС) – це кількість ударів серця в хвилину, коли людина неактивна. За даними Національної служби охорони здоров’я (NHS), у більшості дорослих людей вона становить від 60 до 100 ударів в хвилину. Однак чим краще людина фізично розвинений, тим нижче його частота пульсу в стані спокою.

Читайте також:  Як осіння погода впливає на настрій та гормональний фон

“Зверніться до терапевта, щоб перевіритися, якщо ваш пульс в стані спокою постійно перевищує 120 ударів в хвилину або виявляється нижче 40 ударів в хвилину”, – радять експерти з NHS.

Як перевірити частоту пульсу в стані спокою? Вона вимірюється шляхом підрахунку кількості ударів серця в нерухомому стані. Для цього можете використовувати пульсометр або самостійно перевірити свій пульс.

  • Для цього потрібно виставити одну руку так, щоб дивитися на долоню, і помістити подушечки двох пальців іншої руки на внутрішню сторону зап’ястя біля основи великого пальця, злегка натискаючи.
  • Якщо не відчуваєте пульс, натисніть трохи сильніше і перевірте приблизно 30 секунд, щоб переконатися, що він продовжує відчуватися. Якщо пульс здається нерегулярним, перевіряйте його протягом повних 60 секунд.
  • Підрахуйте кількість ударів за 60 секунд або підрахуйте кількість ударів за 6 секунд і помножте його на 10.
Читайте також:  Опалювальний сезон призводить до семи проблем зі здоров'ям

“Нерегулярний серцевий ритм або пульс, його надмірне почастішання, а також будь–які інші відхилення – це привід проконсультуватися з лікарем, щоб перевірити, чи вказують вони на проблему зі здоров’ям, наприклад, на аритмію”, – поділилися рекомендацією медичні експерти.