Існує ряд факторів, які впливають на передчасне старіння. Чергову причину назвали вчені. Детальніше про це ми розповімо в матеріалі.

Дослідження показало, що на передчасне старіння дуже впливає брудне повітря. Було встановлено, що діти, які народилися в околицях вугільної електростанції в китайському Тунляні до того, як її закрили, мали більш короткі теломери в порівнянні з тими, хто жив на тому ж місці, але тільки після зупинки ТЕС. Брудне повітря, як виявилося, дійсно впливає на передчасне старіння.

Відзначається, що теломери — це кінцеві ділянки хромосом, які захищають втрату ДНК при поділі клітин. Але при цьому при мітозі теломери скорочуються, що призводить до поступового посилення нестабільності геному. У результаті клітина гине, не здатна ділитися.

Також ясно, що вкорочені теломери безпосередньо пов’язані з онкологічними, серцево-судинними захворюваннями, а також зменшенням рівня когнітивних здібностей, прискореним старінням та передчасною смертю.

Вчені уточнили, що у випробуванні були задіяні 255 новонароджених. Виявилося, що до закриття електростанції в організмі була більша кількість слідів впливу поліциклічних ароматичних вуглеводнів на ДНК. Крім того, рівень хімічних речовин корелював з довжиною теломерів.

Джерело: 7mednews