Існує думка, що прийом магнію покращує сон. Але що з цього приводу каже наука?

За словами доктора Індіри Гурубхагаватули, доцента медицини Медичного центру Адміністрації ветеранів Пенсільванського університету у Філадельфії, дослідження магнію з погляду його впливу на сон дають неоднозначні результати. А масштабних робіт, відповідно до яких можна було б давати рекомендації щодо прийому магнію, зараз немає, пише Medical Xpress.

Як відзначає Sleep Foundation, магній є мінералом, який виробляє кістки, білок, ДНК, підтримує рівень цукру в крові і тиск, регулює роботу м’язів, нервів, серцево-судинної системи.

Згідно з результатами попереднього дослідження, представленого нещодавно на щорічних зборах Американського коледжу кардіологів, достатня кількість сну пов’язана з меншим ризиком смерті від усіх причин.

І якщо магній і допомагає певним людям заснути, це пов’язано з його впливом на певні рецептори лежить на поверхні клітин мозку і зменшує активність цих клітин. Крім того, вважається, що магній впливає на рівень гормону мелатоніну. А ще цей мінерал допомагає розслабити м’язи та полегшує симптоми неспокійних ніг у деяких людей.

Що стосується дози магнію для сну, то на це питання повинен відповісти ваш лікар. Представники клініки Клівленда кажуть, що приймати магній потрібно приблизно за півгодини до сну.

Також магній можна отримати із певних продуктів харчування. Це соя та соєве молоко, риба, бобові, збагачені пластівці для сніданку, цільнозернові продукти, насіння гарбуза та чіа, зелені листові овочі, кешью, мигдаль.