Підтримка певного типу харчування пов’язана з більш тривалою тривалістю життя без хвороб у віці після 50 років, констатують дослідники.

Американський журнал клінічного харчування (The American Journal of Clinical Nutrition) опублікував результати дослідження, автори якого вивчали зв’язок якості раціону харчування з очікуваною тривалістю життя без кардіометаболічних захворювань у віці від 50 до 85 років. Зокрема, дослідники аналізували показники здоров’я 8041 людини. Вчені перевіряли, якою мірою раціон людей відповідає Альтернативному індексу здорового харчування 2010 (AHEI-2010). Відповідно до AHEI-2010, система харчування повинна грунтуватися на одинадцяти компонентах:

  • шість компонентів розраховані на максимальне споживання – це овочі, фрукти, цільнозернові, горіхи, бобові, поліненасичені жири;
  • один компонент має на увазі тільки помірне споживання – це алкоголь;
  • чотири компоненти вимагають виключно мінімального споживання або уникнення – це цукровмісні і солодкі напої, червоне і оброблене м’ясо, трансжири, натрій.

Вчені констатували, що люди, чий раціон був максимально наближений до даної системи харчування, мали найвищі шанси прожити після 50 років найбільш довгий період життя без кардіометаболічних захворювань.

Експерти нагадують, що дані захворювання є ключовою причиною смерті в світі: до них відносяться поширені і часто запобіжні патологічні стани, включаючи серцевий напад, інсульт, діабет, інсулінорезистентність, неалкогольну жирову хворобу печінки.

Таким чином, підкреслюють автори дослідження, зниження своєї схильності кардіометаболічних захворювань є одним з вирішальних умов для досягнення здорового довголіття.

Крім харчування, на їхню думку, на цьому шляху також важливо підтримувати потрібний рівень фізичної активності. Дослідження пов’язують малорухливий спосіб життя з надмірною вагою і ожирінням, діабетом 2 типу, деякими видами раку і ранньою смертю. Щоб знизити ризик погіршення здоров’я в результаті бездіяльності, рекомендується регулярно займатися спортом, принаймні, 150 хвилин на тиждень, а також скорочувати час сидіння.