Бджолиний мед – продукт, є частково перевареним в зобі медоносної бджоли нектаром.

Бджіл підгодовують антибіотиками

Бджоли, як і всі домашні тварини, хворіють. Різні віруси, бактерії і цвілеві гриби завдають серйозної шкоди бджільництву. Для лікування бджіл виробники меду використовують антибіотики, які при порушенні технології бджільництва можуть перейти в кінцевому рахунку і в мед. Мета використання всіх антибіотиків – припинити розмноження мікроорганізмів або знищити їх. Разом з тим при застосуванні антибіотиків віск накопичує продукти їх розпаду, згодом насичуючи ними мед. За результатами лабораторних випробувань тільки один товар порушив вимоги технічного регламенту Митного союзу (ТР МС) за антибіотиків: це мед під торговою маркою Талісман (акацієвий). Ще кілька десятків зразків містили в собі залишки інших антибіотиків, які дозволені на території Росії, але заборонені в країнах ЄС.

Мед розбавляють

Раніше мед фальсифікували примітивним способом, просто додаючи в нього цукровий сироп. Зараз деякі виробники використовують більш хитрий спосіб і для здешевлення виробництва додають у мед глюкозно-фруктозний сироп, одержуваний з кукурудзи, зернових культур, рису, цукрової тростини або буряків. Це означає, що з високою часткою ймовірності мед розбавили глюкозно-фруктозним сиропом або змішали з більш дешевими видами меду.

Мед нагрівають

Для того щоб мед не кристалізувався і не втратив з часом привабливий зовнішній вигляд, переробники нагрівають його до температури вище 40 градусів. Зворотною стороною медалі стає той факт, що при нагріванні меду понад 60 градусів в ньому починає виділятися токсична речовина 5-оксиметилфурфурол. Діючими українськими нормативними документами допускається наявність цієї речовини в межах до 25 мг/кг. У країнах Євросоюзу цей показник вищий, ніж в Україні: допускається вміст 5-оксиметилфурфуролу в кількості до 40 мг на кілограм меду і до 80 мг на кілограм меду, якщо мед, або медова суміш отримані з країн або районів з тропічними температурами. За змістом 5-оксиметилфурфуролу потенційно небезпечною продукцією відповідно до вимог регламентів МС визнані кілька марок.

Мед може бути заражений токсином ботулізму

Збудник цієї інфекції – мікроб, що відноситься до клостридиям (Clostridium botullini). Постійне місце перебування клостридій ботулізму – кишечник багатьох тварин і грунт, куди вони потрапляють з фекаліями і де можуть зберігатися довгі роки. Бджола може принести бактерію у вулик, сідаючи на землю, набираючи воду з відкритих водойм, приносячи прополіс і пилок з рослин.

Види меду
  1. Квітковий мед виробляється бджолами в процесі збору і переробки нектару, що виділяється нектарниками рослин як квітковими, так і позаквітковими.
  2. Залежно від медоносної рослини, нектар якого був зібраний бджолами мед розрізняється за кольором, смаком і запахом. Якщо мед отриманий з одного певного виду рослини, то його називають монофлорним, зазвичай йому надають назву цієї рослини, наприклад, липовий, кіпрейний, гречаний, соняшниковий. Якщо бджоли зібрали нектар з різних рослин, то такий мед зазвичай називають поліфлорним (змішаним), або просто квітковим.

  3. Падевий мед бджоли виробляють, збираючи падь (солодкі виділення попелиць та інших комах) і медвяну росу з листя або стебел рослин. Падевий мед містить підвищену кількість мінеральних речовин, тому його не залишають для зимівлі бджіл: підвищену кількість не перетравлюваних речовин веде до переповнення кишечника бджіл, проносу і ослаблення, аж до загибелі сімей.
У меді міститься:
  1. Велика кількість калорій (304 ккал/100 г). Калорії – це кількість енергії, що одержує організм людини при розщепленні їжі, яка надійшла у нього. Вуглеводи, розщеплюючись на прості цукри, надходять у тканини для заповнення дефіциту енергії. У тому разі, якщо такого дефіциту не спостерігається, вони будуть відкладені «про запас» у вигляді глікогену або жиру.
  2. Цукор (82 г/100 г). Коли рівень цукру в крові підвищується, він роз’їдає стінки посудини, в результаті чого оболонка судини пошкоджується, утворюються мікропошкодження. У ці пошкодження відкладається холестерин, що може призвести до атеросклерозу.
  3. Глікемічний індекс (58). Мед має високий глікемічний індекс, тобто він сприяє збільшенню апетиту. З’ївши всього пару ложок меду, ви будете хотіти їсти ще більше. Таким чином, мед безпосередньо шкодить фігурі.

Джерело: zdorovieinfo