ГоловнаНовини Здоров'яЧи можна захиститися від застуди, якщо їсти часник?

Чи можна захиститися від застуди, якщо їсти часник?

Фахівці розповіли, чи дійсно цей продукт настільки корисний, як ми звикли думати. Що про це говорить наука?

часник

Ми з дитинства чули від батьків, бабусь або іншої старшої рідні: «Більше жуй часник, тоді не захворієш». А що про це думають вчені?

Дивно, але факт. В даний час немає ніяких серйозних наукових підтверджень, що часник здатний протистояти підступним вірусами і прискорити одужання.

Ось, наприклад, останні дослідження. Вчені розділили 292 добровольців на 2 рівні групи. Перші піддослідні приймали часник в таблетках цілих три місяці (!). Представники другої групи замість часнику той же самий час брали плацебо.

По завершенню експерименту з’ясувалося, що 24 людини з групи часникоїдів захворіли на застуду, у другій же людей, які простудилися було 65.

Читайте ще:  10 частин тіла людини, які скоро зникнуть

Вчені на питання, чи можна це вважати доказом того, що часник запобігає застуду, відповідають конкретно. З одного боку, звичайно, так, але от з іншого – надто вже мало людей брали участь в дослідженні.

До речі, цікавий факт. Хворі застудою представники обох груп хворіли однакову кількість днів.

Якщо узагальнити, то вчені вважають, що поки немає підтверджень, що часник допомагає не захворіти на застуду або ж скоротити час хвороби. Тому робити висновок про те, що часник допомагає швидше вилікуватися, поки не можна.

Джерело: 7mednews