Запалення в організмі здатне залишатися непоміченим, загрожуючи небезпечними наслідками, включаючи діабет, серцеві патології, рак. Але його можна запобігти за допомогою правильного харчування. Медики перерахували кращі продукти для захисту від розвитку запальних процесів.

Спосіб життя і раціон мають величезний вплив на особистий ризик запалення, констатують фахівці Німецького товариства харчування (DGE). Перш за все, його значним прискорювачем є надмірна вага – зокрема, вісцеральний жир в черевній порожнині, що виділяє специфічні речовини.

“Споживання сигарет, алкоголю і цукру у великій кількості призводить до екстремальних запальних реакцій в організмі. Занадто багато м’яса також шкідливо в цьому відношенні”, – перераховують медики DGE.

Експерти назвали продукти, які на їхню думку можуть бути кращими захисниками від небезпечного порушення.

Фрукти, але краще овочі з яскравою шкіркою. У харчуванні людини вони є найбагатшими джерелами антиоксидантів-речовин, що запобігають пошкодженню клітин організму окислювальними молекулами, яке є пусковим механізмом запальних реакцій.

“Від червоного перцю і зелених огірків до помаранчевих абрикосів: чим яскравіше блюдо, тим краще. Овочі мають перевагу перед фруктами, оскільки вони не містять фруктози, – людям з надмірною вагою і хворим на діабет вживати їх потрібно частіше фруктів”, – дали пораду експерти.

Часник і риба. Здатність фітохімічних сполук часнику пригнічувати запалення продемонстрували багато досліджень. Що стосується риби, її протизапальний ефект забезпечується омега – 3 жирними кислотами.

“Для профілактики запалення омега – 3 повинні стати регулярними в меню. Ними багаті такі продукти: скумбрія, оселедець, ріпакова, соєва, лляна олії”, – перерахували медики.

Продукти, що містять вітаміни А, С і Е, селен і цинк.

  • Вітаміном А багаті рослинні продукти жовтого, оранжевого кольору.
  • Вітаміном С – свіжа картопля, перець, цитрусові. Вітаміном Е – рослинні олії, включаючи оливкову і соняшникову; зелені листові овочі.
  • Селеном – горіхи, риба, сир, яйця, бразильський горіх.
  • Цинком – бобові, пшеничні висівки, соняшникове і гарбузове насіння, помідори, імбир.

Свіжа їжа. Лікарі підкреслюють: прийом харчових добавок не забезпечує організм важливими поживними речовинами так, як це роблять продукти.

«Для профілактики запалення організм повинен отримувати поживні речовини з натуральних продуктів, щоб використовувати їх найкращим чином», – пояснюють дослідники.