Спека здатна спровокувати погане самопочуття навіть у людей, які взагалі не скаржилися на здоров’я. Експерти назвали 6 простих способів врятуватися від літньої спеки і убезпечити свій організм від негативних наслідків.

Крижаний кавун

Ягода багата на калій і цитрулін, причому останній покращує циркуляцію крові, що призводить до швидкого охолодження тіла. Скибочка кавуна з холодильника не тільки врятує від спеки, але і позбавить від спраги і вгамує голод.

Фрукти з калієм

У літній раціон варто включити гранати, банани, полуницю і апельсини – в них міститься багато калію, який в спеку активно вимивається з організму потім. Даний елемент позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи, тому поповнювати його рівень необхідно.

Пити воду

Рада здається банальною, проте щодня сотні людей отримують тепловий удар тільки тому, що забули випити води. Пляшка такої завжди повинна супроводжувати людину-бажано робити в годину кілька ковтків незалежно, хоче людина пити чи ні.

Гардероб

Синтетична тканина пропускає ультрафіолетові промені, тому влітку важливо поповнити гардероб одягом з натуральних тканин. Наприклад, бавовна затримує до 40% шкідливого випромінювання. Що стосується шкарпеток, то вони повинні бути виконані з мікрофібри. Тканина вбере вологу, а тому грибків і мозолів не буде.

Спорт за графіком

Спортсменам варто проводити фізичні навантаження тільки рано вранці або ввечері, виключивши будь-які тренування вдень, коли спека в самому розпалі. Так вдасться уникнути зневоднення і перегріву.

Крем від засмаги – завжди

Навіть якщо ніхто не засмагає на пляжі, відкриті ділянки шкіри потребують захисту. Варто наносити на них крем завжди при виході на вулицю, що знизить ризик розвитку раку шкіри.