Експерименти вчених з Джорджтаунського університету (США) свідчать про те, що раціон з недостатньою калорійністю може стати причиною зайвого жиру, що з’явився в області талії. Про ці випробування розповіло видання The Daily Mail.

Дослідники вважають, що низькокалорійні дієти, до яких вдаються для схуднення, можуть, навпаки, провокувати зростання жирової тканини в організмі. Експериментуючи з мишами, вони встановили, що урізання калорій сприяє посиленню активності гормону ангіотензину II. Цей гормон, як змогли переконатися фахівці, стимулює вироблення в організмі речовин, які змушують тканини утримувати сіль і воду. Крім того, він впливає на кровоносні судини і артеріальний тиск.

В рамках дослідження одна група тварин була переведена на раціон харчування, в якому звичну калорійність урізали на 60%, тоді як іншу годували в звичайному обсязі. В результаті в першій групі у мишей знизилася вага, але при цьому також стали згасати обмінні функції, зокрема, ослабла робота нирок. Коли ж цих тварин знову перевели на нормальний раціон, через деякий час їх вага збільшилася, на черевці став накопичуватися жир.

Вчені радять не використовувати в якості заходів по схудненню урізання калорій в своєму раціоні. За їх словами, тіло в такому випадку почне прагнути до запасання жиру при кожній можливості поїсти. Якщо врахувати при цьому гормональну активність, то з ростом жирової тканини цілком можливо буде розвиватися і діабет.

Раніше ми писали про те, що вченими була викрита небезпека підвищеного холестерину для здоров’я.

Джерело: МедікФорум