Борсуковий жир відомий нам як «бабусин рецепт» від усіх хвороб. Чи справді він такий корисний, дізналися у лікаря-ендокринолога, хірурга і дієтолога Вадима Крилова.

— Борсуковий жир — профілактичний засіб білого або кремового кольору зі слабким специфічним присмаком і запахом, що отримується при витоплюванні підшкірного жиру борсуків.

Мисливці добувають борсуковий жир (втім, і ведмежий теж) частіше всього на початку зими. Це не випадково, адже перед зимовою сплячкою в організмі тварин накопичується максимальна кількість корисних речовин. Як правило, борсуки, що живуть у дикому середовищі, дають меншу кількість жиру, ніж ті, що виросли в неволі.

Насамперед, борсуковий жир — профілактичний засіб, але також використовується як лікувальний при початкових стадіях певних захворювань.

Коли рекомендують приймати борсуковий жир
  1. Простудні захворювання, бронхіти. Борсуковий жир приймають внутрішньо, а також розтирають на ніч спину і груди.
  2. Захворювання дихальних шляхів.
  3. Шкірні захворювання.
  4. Рани, що важко гояться.
  5. Хвороби суглобів.
  6. Зняття запалення гортані і поліпшення еластичності голосових зв’язок.
  7. Зміцнення імунітету.

Молоко

Борсуковий жир в чистому вигляді приймати складно через характерний запах. Рекомендуємо змішувати трохи жиру з молоком і медом або додавати його у відвар з лікарських трав. В аптеках можна знайти борсуковий жир в капсулах, що вирішує будь-які проблеми з його застосуванням.

Що входить до складу борсукового жиру

Особливість борсукового жиру в тому, що в ньому містяться жирні кислоти. Наприклад, олеїнова кислота прискорює метаболізм і нормалізує обмін речовин, а лінолева і ліноленова допомагають очищенню наших судин та борються з атеросклерозом. Велика кількість вітамінів групи А та В відповідають за здоровий стан шкіри і волосся і покращують нервову систему. Але не варто забувати, що борсуковий жир корисний в помірних кількостях. І зовсім не означає, що з’їдаючи по кілька столових ложок щодня, ми будемо захищені від будь-яких хвороб. Зовсім ні. Надмірне споживання навіть може принести шкоду.

Жир в капсулах

Протипоказання
  1. При захворюваннях печінки, нирок, підшлункової залози і жовчовивідних шляхів. Тваринний жир може неправильно стимулювати вироблення жовчі і призвести до посилення запальних процесів у підшлунковій залозі, викликати діарею, втрату апетиту.
  2. Дітям до 6 років. Борсуковий жир може спровокувати досить сильну алергічну реакцію, тому дітям без рекомендації лікаря його приймати не можна.
  3. Під час вагітності і в період лактації. Дія борсукового жиру на організм вагітних жінок не вивчено.

Джерело: The challenger