Завзяті м’ясоїди сильно ризикують своїм здоров’ям.

Що відомо про шкідливість м’яса
М’ясо збільшує ризик розвитку раку

Варто відразу обмовитися, що найбільш шкідливим для людини вважається м’ясо ссавців, наприклад яловичина, свинина і баранина. Багато досліджень встановили, що чим більше людина їсть червоного м’яса, тим вище ймовірність розвитку деяких видів раку. Наприклад, раку кишечника, підшлункової залози і простати.

Перероблене м’ясо (тобто те, що солили, коптили, консервували і так далі) ще небезпечніше. Кожні 50 г в день збільшують ризик розвитку раку кишечника на 18%.

Якщо м’ясо готували довго або при високій температурі (наприклад, смажили на пательні), шанс заробити захворювання знову ж таки більше. Під час такої обробки в продукті утворюються шкідливі речовини, які можуть привести до розвитку раку грудей, простати, печінки, шкіри, легенів та інших органів.

Призводить до серцево-судинних захворювань

Копчення м'яса

У м’ясі містяться трансжири — ті самі небезпечні жири, які призводять до захворювань серцево-судинної системи. Якщо жирне м’ясо ще й посмажити, шкідливий вплив на серце посилиться. Зате якщо скоротити вживання червоного м’яса до 70 г в день (в готовому вигляді), то це допоможе залишатися здоровим.

М’ясо може викликати діабет

Діабет першого типу практично неможливо запобігти, але ймовірність розвитку діабету другого типу можна знизити. Так, вегетаріанці страждають цим захворюванням в два рази рідше, ніж ті, хто регулярно їсть червоне м’ясо.

Шкідливо для нирок

Діабет і високий кров’яний тиск часті причини ниркової недостатності. Але й надмірне споживання м’яса може до цього призвести, запевняють вчені. Причому на інші тваринні продукти, наприклад молоко і яйця, подібний ефект не поширюється.

Провокує хвороби кишечника

Червоне м’ясо вносить свій вклад і в розвиток дивертикуліту — запального захворювання кишечника. У любителів м’яса ризик виникнення дивертикуліту на 58% вище, ніж у тих, хто майже перейшов на рослинну їжу.

Як зменшити шкоду м’яса
Їсти в міру

Стало страшно? Не поспішайте вступати в ряди вегетаріанців. Рослинна дієта теж не позбавлена недоліків. А якщо їсти не більше 500 г приготованого червоного м’яса в тиждень, ризик розвитку раку та інших захворювань підвищується зовсім незначно.

Вибирати певні види м’яса

Крім того, можна переключитися на птицю і рибу, хоча зміст таких корисних речовин, як залізо, там менше. А якщо і їсти червоне м’ясо, то як можна менш жирне: це знизить ризик серцевого нападу і зайвої ваги, який часто стає причиною діабету другого типу.

Правильно готувати

sunflower oil cooking

Спробуйте запікати м’ясо в духовці, варити або готувати на пару. Це збереже в ньому більше вітамінів і не призведе до утворення шкідливих речовин.

Відмовитися від м’ясних продуктів

А ось про ковбасу, бекон, сосиски краще зовсім забути. Користі від них практично немає, а ризик раку підвищують навіть невеликі порції цих продуктів. Вся справа в тому, що в процесі обробки м’яса в ньому утворюються канцерогени — речовини, які ушкоджують клітини. А саме це веде до виникнення пухлин.