Вранці ви кілька разів натискаєте на будильнику кнопку «відкласти», трете очі, п’єте літрами каву, але все-таки пару годин відчуваєте себе так, як ніби ходите уві сні? Як змусити себе встати вранці? Якщо хочете прокидатися швидко і відчувати себе бадьорим, робіть так.

Лягайте раніше

Все дуже просто: щоб легко встати, потрібно виспатися. А щоб виспатися, необхідно як мінімум 7-8 годин на добу, за менший час організм не встигає відновитися. Вам потрібно бадьоро піднятися о 7 ранку, приготувати на всіх сніданок і зібрати дитину в школу? Значить, лягати потрібно не пізніше півночі. А краще – ще раніше, тому що гормон росту, який дозволяє нам зберігати бадьорість і не набирати вагу, виробляється тільки з 23.00 до першої години ночі, і тільки уві сні.

Приберіть гаджети зі спальні

Ви напевно багато разів читали про те, що блакитне світіння смартфонів і планшетів перешкоджає секреції гормону мелатоніну, який необхідний для міцного сну. І напевно ви досі, м’яко кажучи, залишали цю інформацію без уваги. А вранці терли очі, натискали кнопку» відкласти ” і пили літрами кави. Спробуйте один раз не користуватися гаджетами перед сном і оцініть різницю. По-перше, не сидіть в соцмережах, не грайте в ігри і не дивіться кіно за годину-півтори до сну. Краще почитайте книгу-традиційну, а не електронну або займіться сексом — теж традиційним, а не віртуальним. По-друге, вимкніть всі гаджети або приберіть їх зі спальні. У кімнаті має бути абсолютно темно, тільки в цьому випадку гормон сну мелатонін виробляється як годиться.

Не наїдайтеся на ніч

Якщо ви щільно повечеряли і відразу ж лягли спати, розслабитися буде непросто, адже організму потрібно докласти чимало сил, щоб переварити з’їдене. Крім того, повний шлунок в лежачому положенні тисне на діафрагму, а це заважає диханню і ускладнює роботу серця. Результат – вам жарко, душно, коле серце, Ви дві години не можете заснути, а вранці не в змозі піднятися. Оптимальний час для вечері — за 3 години до сну, при цьому намагайтеся не переїдати. Складні вуглеводи (овочі, коричневий рис, паста з борошна грубого помелу) + нежирний білок (сир, риба, морепродукти, яйця) — те, що потрібно.

Не напивайтеся на ніч, у всіх сенсах цього слова

З одного боку, дуже ймовірно, що пара келихів вина перед сном допоможуть вам розслабитися і моментально заснути. Але вчені довели, що алкоголь істотно знижує якість сну: сон стає менш глибоким і більш переривчастим. А значить, навіть після 8 годин в ліжку ви ризикуєте прокинутися без сил. Висновок: відмовтеся від алкоголю за 2-3 години до сну. І будьте обережні з зеленим чаєм і навіть звичайною водою. Якщо вночі вам доводиться бігати в туалет, не дивно, що ви не висипаєтеся.

Поставте будильник подалі від ліжка

Якщо будильник дзвонить в дальньому кінці кімнати, вам в будь — якому випадку доведеться встати-хоча б для того, щоб вимкнути дратівливий сигнал.

Купуйте будильник з підсвічуванням

Восени і взимку нам важко прокидатися ще й тому, що за вікном темно і здається, що ще глибока ніч. Будильник з підсвічуванням не тільки дзвонить, але і в призначений час починає світитися все яскравіше і яскравіше, імітуючи світанок.

Відразу після пробудження випийте склянку води

За ніч тіло втрачає вологу, і щоб легко прокинутися, потрібно відновити запаси рідини. З вечора налийте води в стакан і поставте на тумбочку біля ліжка.

Енергійно потріть долоні одна об одну

Потім розітріть все тіло. Це дозволить активізувати кровообіг і допоможе підбадьоритися.

Призначайте на ранок найприємніші справи

Якщо ви знаєте, що на самому початку дня вас чекає радість, встати буде легше. І обов’язково сплануйте систему заохочень. Зазвичай ви півгодини валяєтеся в ліжку, а сьогодні встали за п’ять хвилин? Придумайте, що приємного ви можете встигнути за час, що вивільнився. Трохи йоги? Маска для обличчя? Пофарбувати нігті? Або випити кави в кафе? І не забувайте про силу мотивації. Подумайте про те, які бонуси зможете отримати, якщо станете прокидатися раніше, і все вийде!