Починається довгоочікуваний сезон відпусток. Кожна жінка, піклуючись про свою сім’ю, дітей, замислюється про те, як убезпечитися від можливих напастей там, за межами дому.

Як, збираючись у подорож, дотримати вірний баланс, захистивши сім’ю, але не тягнути з собою додатковий чемоданчик препаратів в дорогу?

У першу чергу, згадайте про хронічні захворювання членів Вашої родини, якщо вони є. У незвичних умовах ці захворювання можуть загостритися. Порадьтеся з лікарем і обов’язково візьміть препарати, які використовуються регулярно.

Далі, врахуйте особливості місцевості, куди Ви маєте намір їхати, клімат, санітарні умови, відгуки. При поїздці в певні країни варто задуматися про вакцинацію від інфекцій. Це потрібно робити не менше, ніж за місяць, щоб дати організму відновитися і підготуватися до акліматизації.

З чим доводиться стикатися при наших літніх подорожах? Безумовно, це – простудні, так звані ГРЗ (гострі респіраторні захворювання), найчастіше вірусного генезу, але ускладнюються бактеріальними інфекціями. Далі, дрібні травми, садна, сонячні опіки. Алергії на незвичні продукти, рослини та ін. А так само, отруєння та харчові інфекції, розлади кишечника, шлунка.

Читайте також:  Як захиститись від кишкової інфекції під час відпочинку на курорті

Виходячи з вищеописаного і збирайте аптечку. Віддавайте переваги тим препаратам, які можна використовувати при декількох захворюваннях, це заощадить місце у ваших аптечках.

Обов’язково запасіться антисептиком. Краще, якщо його можна буде використовувати як для застосування на шкірі, так і для полоскання ротової порожнини (при стоматитах, гінгівітах), горла при простудних ускладненнях (фарингітах, ларингіті, тонзилітах). Наприклад, хлоргексидин. Так само, їм можна обробляти шкіру після опіків щоб уникнути інфікування.

Візьміть так само судинозвужувальні краплі для полегшення дихання, краплі для вух, особливо, якщо раніше з ними були проблеми, антібіотикомістячі краплі для очей від коньюнктивіту.

Придбайте в поїздку протизапальний жарознижуючий засіб, наприклад, аспірин. Це вам допоможе зняти головний або інший біль, знизити температуру. Але якщо у вас діти, то краще використовувати парацетамол або ібупрофен.

Читайте також:  Втягування живота до чого може призвести

Можливо, буде потрібна протизапальна мазь з вираженим знеболюючим ефектом, що містить, наприклад, кетопрофен, при розтягненнях, ударах.

Для боротьби з симптомами алергії будуть потрібні антигістамінні засоби. Подразнення, почервоніння, сльозотеча, алергічні риніти, набряки.

Ще одна часта категорія відпускних неприємностей – розлади травного тракту (у більш складних випадках, кишкові інфекції, отруєння). Вони можуть виникати при вживанні води незвичного складу, поганого її очищення, санітарно-гігієнічних порушеннях, погано промитих фруктах, а так само, при порушенні звичного режиму харчування і дієти, при акліматизації. Не забувайте, продукти швидко псуються в жаркому кліматі.

При подібного роду стражданнях живота Вам необхідний ентеросорбент – Ентеросгель. Він, як губка видаляє токсини, збудників інфекції, продукти їх обміну, тим самим, очищає організм. Саме тому його так само можна застосовувати і при інтоксикації, як бактеріальної, так і алкогольної. Його можна застосовувати всій родині, навіть вашому чаду, яке норовить затягти в рот те, що іноді абсолютно не призначене для харчування.

Читайте також:  Лікар-гастроентеролог назвала найнебезпечніший для здоров'я сніданок

Це, мабуть, основні ситуації, з якими можливо зіткнутися і ті препарати, які допоможуть вам захистити Вас і Ваших близьких.

Пам’ятайте, перед використанням будь-яких засобів, завжди уважно читайте інструкції, при можливості, консультуйтеся з лікарями. І головне, будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ПРИГОТУВАТИ І УПАКУВАТИ ОБІД В ДОРОГУ?