Лікування кандидозного стоматиту полягає в усунення грибкової інфекції та проведенні заходів, спрямованих на підвищення опірності організму.

Що це таке?

Кандидозний стоматит – інфекційне захворювання ротової порожнини, збудником якої є грибки роду Candida. Така інфекція може розвинутися і в багатьох інших органах людини. Кандидоз ротової порожнини найчастіше відзначається у маленьких дітей, проте зустрічається і у дорослих. Зокрема, кандидозний стоматит може розвинутися у літніх людей, а також при вираженому зниженні захисних сил організму.

Варто відзначити, що ці мікроорганізми становлять нормофлору і в певній кількості присутні в людському організмі. Якщо людина здорова, то її імунна система не допускає надмірного розмноження і активності грибків.

Що стосується кандидозного стоматиту, то, як правило, дане захворювання протікає без ускладнень і добре піддається лікуванню.

Що може призвести до кандидозного стоматиту?

Як ви вже зрозуміли, грибкова інфекція в людському організмі розвивається в силу певних обставин. До негативних факторів, що сприяють розвитку інфекційного процесу можна віднести:

  • хронічні захворювання, що призводять до ослаблення імунного захисту;
  • Стреси;
  • прийом деяких препаратів (антибіотики, кортикостероїди, протизаплідні засоби та інші медикаменти);
  • зміна гормонального фону (в тому числі і під час вагітності);
  • порушення обміну речовин;
  • куріння і неправильно підібрані зубні протези.
Читайте також:  Що таке брекети та для чого вони потрібні?
Симптоми

У дорослих і дітей клінічна картина кандидозного стоматиту, в цілому, схожа. Основними проявами захворювання є:

  • поява почервоніння слизової оболонки ротової порожнини. Це один з перших ознак, який може свідчити про початок розвитку захворювання;
  • білий наліт в ротовій порожнині (на язиці, яснах, внутрішній поверхні щік) – характерна ознака грибкової (зокрема, кандидозної) інфекції. Відзначимо, що за інших різновидах стоматиту наліт не виникає. У дітей при кандидозному стоматиті, як правило, з’являється сирнистий наліт, а при важкому перебігу захворювання вся слизова оболонка ротової порожнини покривається білим нальотом;
  • сухість у роті. Даний симптом свідчить про тривалий хронічний перебіг захворювання. У поєднанні з цукровим діабетом сухість у ротовій порожнині посилюється;
  • відчуття печіння, яке може бути постійним. При вживанні їжі відчуття посилюються.
Читайте також:  Що таке брекети та для чого вони потрібні?
Діагностика

Діагностика кандидозного стоматиту не складає складності. Захворювання має характерну клінічну картину. Для підтвердження діагнозу проводяться лабораторні дослідження нальоту, взятого з ротової порожнини пацієнта. Під мікроскопом визначаються дріжджоподібні клітини.

Лікування кандидозного стоматиту

Етіотропна терапія кандидозного стоматиту спрямована на знищення грибкової інфекції, а також недопущення повторного розвитку хвороби. Для боротьби з грибком застосовуються місцеві, а також системні протигрибкові препарати, залежно від тяжкості перебігу захворювання.

Місцеві протигрибкові препарати застосовуються при легкому перебігу захворювання. У даному випадку застосовуються препарати у вигляді мазей, розчинів, спреїв, на основі таких протигрибкових компонентів як ністатин, клотримазол та інші. У середньому тривалість лікування місцевими препаратами становить 10 днів.

У разі важкого перебігу захворювання, то, крім місцевих препаратів, також застосовуються лікарські засоби системної дії, як правило, у вигляді таблеток. Тривалість такого лікування становить приблизно 5-7 днів.

Читайте також:  Естетичні брекети від виробників

У дітей лікування кандидозного стоматиту має свої особливості. Так, більшість системних протигрибкових препаратів дітям до 12 років протипоказані, тому в першу чергу для лікування використовуються місцеві препарати, які в ротовій порожнині не всмоктуються в кровотік.

Паралельно протигрибковій терапії проводяться заходи, спрямовані на корекцію імунної системи і обмінних процесів. У даному випадку важливу роль відіграє дієта. Варто обмежити вживання жирних і смажених страв, намагаючись віддавати перевагу рослинній їжі, що містить велику кількість вітамінів і мікроелементів.

Для поліпшення природної опірності організму слід нормалізувати режим праці та відпочинку. Корисними будуть регулярні фізичні навантаження, наприклад, спортивна ходьба, плавання, біг підтюпцем. Для стимуляції імунної діяльності доцільний прийом імуномодуляторів рослинного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВИДИ СТОМАТИТУ

ГЛОСИТ АБО ЗАПАЛЕННЯ ЯЗИКА