Всім нам відомі історії про генетично модифіковані організми, якими нас хочуть отруїти сільгоспвиробники. Чи так це? Може, це лише міфи від тих, хто хоче зберегти своє місце на ринку? Давайте розберемося.

Гени з генетично модифікованих продуктів впроваджуються з їжею в наш організм

Факт, що це неможливо! За всю історію життя жоден ген не впровадився в генетичну систему з їжею. В процесі травлення ми не вбираємо генів. Білки розщеплюються до амінокислот. Якби ми могли отримувати гени з їжі, то гени любителів риби сильно відрізнялися б від генів шанувальників овочів. Та й в стані вегетаріанців “морквяники”, “капусники”, і “горошники” вже давно б виділилися в окремі раси.

В ГМО багато хімії

З точністю до навпаки. Вирощуючи рослини, стійкі до шкідників, виробники не потребують використання пестицидів та іншої хімії. Наприклад, картопля, у якої бадилля стало неїстівним для колорадського жука, не змінила якість бульб, їстівних для людини, але виросла без отрутохімікатів.

Від ГМО алергія і рак

І знову міф! Більш точна селекційна робота спрямована в тому числі і на зменшення кількості алергенів. Це перевіряється, проводяться статистичні дослідження. Те ж саме і з раковими захворюваннями. Статистика показала, що на виникнення раку ГМО-продукти не впливають.

Генетично модифіковані організми погано впливають на дику природу

Як? Вплив навіть менше. Згадаймо, що вони не потребують хімії. І ГМО-буряк при всьому бажанні не зможе перевипилитися з низкою зростаючою ялинкою, як і ялина з березою. ГМО-кролик ж ніколи не буде схрещуватися з зайцем і тим більше з ведмедем або лосем.

Можна знайти ще багато казок про ГМО, але факт залишається фактом. Вчені створюють нові сорти рослин і породи тварин, з допомогою яких можна якісно нагодувати мільйони людей, не нашкодивши природі і людині.