Надмірні фізичні навантаження призводять до передчасного старіння і частих хвороб . Дізнайтеся , як не перестаратися зі спортом.

Все добре, що в міру

Про те , що фізичні навантаження корисні , ніхто і не сперечається. Заняття спортом прискорюють обмінні процеси , допомагають підтримувати себе у формі , а також є відмінною профілактикою безлічі захворювань , таких як цукровий діабет, ожиріння і артеріальна гіпертензія . Але виникає закономірне питання : скільки часу потрібно відводити занять спортом , щоб тренування пішли на користь , а не на шкоду. Якщо спорт став для вас нав’язливою звичкою , і ви кожен день « катуваєте » себе бігом і силовими вправами , то знайте , що ніякої користі від такої активності не буде. Відомо , що надмірні навантаження призводять до прискореного старіння , зниження захисних сил організму , а також до великих проблем з опорно-руховим апаратом , зокрема , через великий ризик отримання травм і перевантаженості кістково-м’язового апарату . Занадто велике навантаження на наш організм призводить до вироблення великої кількості вільних радикалів , при цьому погіршується і метаболічні процеси. А в спекотні дні посилені тренування можуть закінчитися зневоднюванням .

Як зрозуміти , що ви перестаралися ?

Як правило , людина далеко не відразу дає собі звіт в тому , що їй пора зменшити оберти . Як правило , проходить не один місяць, перш ніж симптоми перетренованості стають очевидними.

При надмірних заняттях спортом в першу чергу порушується режим сну. Ви важко прокидаєтеся вранці , можете спати по 12-14 годин , а час від часу вас турбує безсоння . При цьому на обличчі емоційна нестійкість , яка виражається в частій зміні настрою , дратівливості і безпричинних нападах агресії. Через деякий час настає поступова втрата сил. Вам здається , що звичні для вас спортивні снаряди ( гантелі , штанги ) стали відчутно важкими , а колишні дистанції під час пробіжок даються вам із задишкою і сильною втомою.

Внаслідок падіння захисних сил організму через надмірні фізичні навантаження людина частіше хворіє на гострі респіраторні вірусні захворювання , а процес одужання триває довше звичайного.

Явною ознакою перетренованості є втрата ваги (якщо ви , звичайно ж, не маєте зайву вагу). Якщо ви помічаєте , що ваші обсяги стали меншими , то негайно зменшуйте навантаження , інакше ризикуєте довести себе до повного виснаження.

Види спорту , що розташовують до перетренованості

Отже, які ж види фізичних навантажень сприяють перевтомі і виснаженню ? У першу чергу це види спорту , що вимагають значних енерговитрат , наприклад , біг, плавання , лижі. Сюди ж можна віднести і деякі ігрові види спорту , оскільки в процесі гри людина часто настільки захоплюється , що перестає прислухатися до свого організму. Наприклад , це може бути футбол , баскетбол , великий теніс або бадмінтон.

Як уникнути перетренованості ?

У першу чергу навчіться прислухатися до свого організму. Ніколи не займайтеся через силу. Якщо ви сумніваєтеся : чи варто « намотати » ще одне коло навколо стадіону – не робіть цього. Сумнів – це вже привід для того , щоб зупинитися.

Ідеальним варіантом буде , якщо ви почнете користуватися послугами особистого тренера і лікаря. На основі ваших фізіологічних параметрів для вас складуть індивідуальну програму по заняттям спортом , які підуть вам тільки на користь.

Не полінуйтеся , і заведіть спеціальний щоденник тренувань , куди б ви записували всі дані , що відносяться до тренувань , а також свою вагу і кількість споживаних калорій в день. Так ви зможете контролювати процес своїх занять і вчасно виявити ті чи інші відхилення у тренуваннях.

Якщо ви займаєтеся спортом , то лікарі настійно рекомендують випивати багато рідини. Якщо ваші тренування тривають більше однієї години , то доцільний прийом спеціальних спортивних напоїв з електролітами , а в інших випадках підійде мінеральна вода без газу.

І, мабуть , найголовніша рекомендація – поспішайте повільно. Не намагайтеся досягти всього відразу , і поступово збільшуйте навантаження , щоб вашому організму було комфортно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СИМПТОМИ СПОРТИВНИХ ТРАВМ ПІД ЧАС ТРЕНУВАННЯ

СКІЛЬКИ ЧАСУ НА ДЕНЬ ПОТРІБНО ВИТРАЧАТИ НА ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ПОВНА ВІДСУТНІСТЬ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ