Сосиски знову входять в моду і все частіше зустрічаються в меню різних ресторанів. Але наскільки їх вживання може бути частиною здорової дієти?

Десятиліттями сосиски і сардельки були неодмінною частиною нашого раціону, поки дієтологи не переконали нас у тому, що це шкідлива їжа. І ось сьогодні в меню все більшої кількості кафе і ресторанів знову з’являються ці продукти. Крім того, сотні тисяч українців смажать сосиски за допомогою барбекю. Наскільки вони дійсно шкідливі для здоров’я, і чи можна сосиски хоч при якому варіанті віднести до здорової дієти? Перед нами класичний тип переробленого червоного м’яса, тобто м’ясний продукт, який піддавався засоленню, копченню, консервації, а також іншим видам переробки.

Згідно Всесвітньої організації охорони здоров’я, високе споживання переробленого м’яса призводить до підвищеного ризику раку шлунка. Є думка про те, що нітрати, які містяться в більшості сосисок конвертуються в компоненти, що викликають рак. Втім, дослідження в цьому напрямку все ще ведуться. Сосиски з свинини також містять підвищений рівень насичених жирів і солі, вони є факторами розвитку хвороб серця. Але не все так погано, адже сосиски і м’ясо саме по собі є хорошими джерелами білків, вітамінів і мінералів начебто цинку і заліза.

Для того, щоб не стикатися з підвищеним ризиком здоров’ю, необхідно знизити вживання переробленого червоного м’яса до рівня не більше 70 г на день або 500 г в тиждень. Тим самим ми зможемо повністю не відмовлятися від улюблених сосисок, але і не вживати по три штуки щодня. Крім того, треба звернути пильну увагу на спосіб приготування сосисок. Наприклад, улюблені барбекю – це найшкідливіший різновид готування червоного м’яса. Краще не піддавати їх впливу відкритого полум’я. Якщо ви любите свинячі сосиски, то спробуйте знайти магазинчик, де продається максимально натуральний продукт.

Джерело: МедікФорум