Різниця між ними приблизно як між вами і морквою.

Що таке пробіотики

Пробіотики — це мікроорганізми, які, за деякими даними, можуть надавати сприятливий вплив на організм в цілому і на кишечник зокрема. Так само іноді називають продукти та біологічно активні добавки з вмістом мікроорганізмів.

Піонером у вивченні пробіотиків був російський вчений Ілля Мечников, який зазначив довголіття болгарських селян, які регулярно вживають в їжу йогурт.

Він виявив, що молочнокислі мікроорганізми в кишечнику здатні гальмувати розвиток гнильних бактерій. Мечников запропонував спеціально засівати кишечник молочнокислими бактеріями для оздоровлення. Проте термін «пробіотики» з’явився значно пізніше, в 1980-х роках.

В УКраїні пробіотики регулюються ДСТУ 8712:2017 і відносяться до функціональних харчових інгредієнтів, користь яких для здоров’я науково підтверджена. В Європейському агентстві з безпеки продуктів харчування з обережністю ставляться до спроб виробників заявляти про користь для здоров’я продуктів з мікроорганізмами. Експерти посилаються на те, що причинно-наслідковий зв’язок між поїданням пробіотичної продукції і здоров’ям не до кінця підтверджений дослідженнями.

Читайте також:  Онкологія: 3 прості зміни способу життя, які можуть допомогти знизити ризик на 61%

По ДСТУ 8712:2017, в число пробіотиків входять: