Обмеження їжі до 25% від норми уповільнює метаболізм і процес старіння.

Дослідження на рибах, щурах і мавпах підтвердили, що різке скорочення споживаної їжі підвищує тривалість життя. Нещодавно була опублікована робота, яка перевірила, як обмеження калорій впливає на людей. Виявилося, це може сповільнити обмін речовин і процес старіння.

У дослідженні брали участь 53 особи, які не страждають ожирінням. Третина з них харчувалася як зазвичай. Інші скоротили звичну кількість їжі до 25%. Вони дотримувалися такої дієти протягом двох років. Не дивно, що за цей час вони скинули вагу — в середньому по 8,7 кг Учасники контрольної групи, навпаки, поправились приблизно на 1,8 кг.

Читайте також:  Дослідження виявило користь від келиха вина для людей старше 40 років

Але схуднення не було основною метою експерименту. Дослідники хотіли дізнатися, чи впливає таке радикальне скорочення калорій на швидкість старіння. Щоб зрозуміти це, перед початком дослідження заміряли швидкість метаболізму учасників.

Через два роки стало помітно, що така сувора дієта дійсно уповільнює обмін речовин і підвищує його ефективність.

«По суті це означає, що клітинам для виробництва енергії потрібно менше кисню. Тому організм стає більш енергоекономічним», — пояснює клінічний фізіолог Леан Редмен (Leanne Redman), яка очолювала дослідження. А якщо використовується менше кисню, скорочується кількість небезпечних вільних радикалів.

«Кисень може пошкоджувати тканини і клітини, — продовжує Редмен. — Так що, якщо витрати знижуються, знижується ймовірність пошкоджень». А саме ці пошкодження прискорюють старіння.

Читайте також:  Який чай вам підходить? Лікар перерахував властивості різних чаїв

Це не доводить, що скорочення калорій продовжує життя. Але завдяки йому точно знижується кров’яний тиск, рівень холестерину і тригліцеридів.

Заковика в тому, що уповільнення метаболізму може призвести до інших проблем. Лікар-біохімік Вальтер Лонго (Valter Longo) з Університету Південної Каліфорнії вважає, що тимчасове обмеження калорій зрештою викличе збільшення ваги. До того ж подібна дієта може призвести до м’язової атрофії і ослаблення імунної системи.

Замість постійного обмеження калорій Лонго радить короткострокові голодування. Наприклад, п’ять днів на місяць споживати всього по 900 ккал. Такий підхід не зашкодить здоров’ю. Так, це не продовжить життя, але підтримає вагу в нормі та допоможе уникнути хронічних захворювань.

Читайте також:  Кардіолог назвав 4 добавки, які можуть спричинити «потенційно смертельну» аритмію

Тільки не забувайте, що голодування підходить далеко не всім. Якщо у вас є або були проблеми з травленням, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.