Вчені не сумніваються в існуванні зв’язку між психологічним станом людини і його харчуванням, переконані вчені. Наукові фахівці з Гарвардського університету з’ясували, як взаємодіють стиль харчування та вироблення гормонів стресу.

Дослідники здійснили експеримент за участю трьох груп людей, добровольців, вживали на сніданок різні продукти. Протягом місяця одна група регулярно їла страви з курячих яєць, інша група споживала кашу з вівсяних пластівців грубого помелу, багатих клітковиною, а ще одна – вівсянку швидкого приготування.

В результаті було встановлено: вживання на сніданок по одному або два яйця найефективніше підвищує стресостійкість за рахунок ефекту блокування різкого викиду наднирковими залозами адреналіну (гормон стресу). Таку блокування, за словами вчених, забезпечували чистий білок і цілий ряд мікроелементів, що містяться в яєчному жовтку.

У свою чергу, вживання вівсяних пластівців швидкого приготування робило людей особливо уразливими перед стресом. Цей продукт, за словами дослідників, негативно впливає на рівень цукру в крові: після поїдання таких пластівців цукор у крові спочатку підвищується, а потім різко падає.

«На тлі різких скачках цукру підвищується викид ацетилхоліну, відомого також як «гормон паніки» – його коливання викликають симптоми панічних атак, таких як страх, слабкість і холодний піт»», – розповіли автори проекту.

Примітно, що користь курячих яєць для психіки людини підтвердило і дослідження вчених з Колумбійського університету. Вони встановили, що вживання омлету на сніданок зміцнює нервову систему. Фахівці підкреслюють: яйця є джерелами вітамінів групи В, у тому числі вітаміну В6, що дає ефект захисту щодо органів нервової системи.

За словами психоендокринолога Наталії Грідасової, якісні курячі і перепелині яйця в дійсності можна вважати суперпродуктами для здоров’я людини, так як є одними з кращих і найбільш безпечних джерел білка і жиророзчинних вітамінів. У той же час лікар рекомендувала не вживати більше двох яєць на день.