Правильна дієта допоможе підтримати серцевий м’яз , зміцнити судини і понизити рівень холестерину в крові.

Науково -технічний прогрес подарував людству безліч потрібних і важливих відкриттів , які ми використовуємо для створення собі максимально комфортних умов. Але багато блага цивілізації можуть стати причиною проблем зі здоров’ям. Серед «хвороб цивілізації » не останнє місце займають і серцеві проблеми.

У розвинених країнах хвороби серцево – судинної системи стають однією з головних причин передчасної смерті. Тому боротися з серцевими проблемами потрібно своєчасно . І одним з досить дієвих методів поліпшення стану сердечників є корекція щоденного меню.

Чому важливо правильно харчуватися при проблемах із серцем ?

Серце – це насос , який прокачує кров через всі органи і системи. Організм управляє діяльністю серця за допомогою нервової та ендокринної систем . У регуляції роботи серцевого м’яза задіяно також безліч активних речовин , які надходять в організм з їжею. При захворюваннях серцево – судинної системи особливо важливо підтримувати оптимальний баланс цих речовин в крові. Зробити це ми можемо за допомогою правильного харчування .

Чим нам допоможе особлива дієта ?

За допомогою харчування ми може вплинути на роботу організму і стан окремих органів і систем. Коригуючи дієту можна :

 • Зменшити навантаження на серце і судини
 • Знизити рівень холестерину в крові
 • Перешкодити появі набряків , які здатні сильно ускладнювати нормальну роботу серцево – судинної системи.
 • Нормалізувати функціонування нервової системи .
 • Поліпшити еластичність судин , що дуже важливо для нормальної роботи серцево – судинної системи.
 • Поліпшити обмін речовин.

Але для того , щоб їжа справила на організм такий благотворний вплив , сердечникові потрібно знати , як змінити своє меню.

Особливості харчування при проблемах із серцем

Основні закони харчування при хворобах серця досить прості , і кожен з нас може застосовувати їх без будь-яких труднощів .

 • Зменшіть споживання солі. Натрій – необхідний нашому організму . Але зайва кількість цієї речовини в організмі сприяє появі набряків , що значно ускладнює роботу серцево – судинної системи.
 • Їжте більше овочів і фруктів. Це необхідно для того , щоб організм отримував більше клітковини і вітамінів. Клітковина адсорбує і виводить з організму токсини і сприяє нормалізації рівня холестерину в крові. Вважається , що в день необхідно з’їдати близько 300 г овочів і фруктів.
 • Поменше тваринних жирів в їжі . Поїдаючи тваринні жири у великих кількостях , ми доставляємо в організм багато « поганого» холестерину , який відкладається на стінках судин і робить їх нееластичними . Це в свою чергу призводить до серйозних проблем в роботі серцево – судинної системи. Щоб зменшити кількість тваринного жиру в меню треба відмовитися або значно скоротити кількість деяких «особливо жирних » продуктів . До них відносяться ковбаси , вершкове масло , сало , баранина , свинина , м’ясо водоплавних птахів. Постарайтеся також відмовитися від всіляких смажених страв. Смажені продукти призводять до підвищення тиску , відкладенню холестерину на стінках судин і зайво напружують травну систему , що призводить до підвищення артеріального тиску.
 • Введіть у меню ненасичені жирні кислоти. Ці речовини сприяють утилізації «поганого » холестерину і покращують стан судин. До корисних ненасичених жирних кислот відносять омега -3 і омега -6 ненасичені кислоти. Найбільше цих речовин в оліях та морській рибі .
 • Не захоплюйтеся калорійною їжею . Ожиріння – один з факторів, що призводять до хвороб серця – виникає на тлі зайвого споживання калорій. Уникайте їсти велику кількість солодощів і борошняних виробів.
 • Відмовтеся від гострих і копчених страв , великої кількості приправ – всі вони подразнюють нирки і підвищують навантаження на серце.
 • Введіть в меню продукти , що містять калій і магній – ці елементи необхідні для нормальної роботи серця. Абрикоси свіжі або сушені ( курага) , фініки і банани допоможуть отримувати з їжею достатню кількість калію.
 • Не пийте занадто багато рідини. Це правило повинні застосовувати люди схильні до утворення набряків.
 • Уникайте напоїв , що збуджують нервову систему. Не варто зловживати алкоголем , міцним чаєм , кавою.

Людям із серцевими проблемами добове споживання їжі потрібно розділити на 4-6 прийомів. }cnb часто і невеликими порціями. Це допоможе організму легше справлятися із завданням переробки їжі та доставки потрібних речовин до клітин без перевантажень і стрибків тиску .

Харчування – інструмент відновлення здоров’я !

Меню може бути відкориговано з урахуванням конкретного діагнозу хвороби серця та інших нюансів вашого здоров’я. Допомогти з розробкою меню вам може лікар , який в змозі врахувати індивідуальні особливості вашого здоров’я.

Харчування – досить сильний інструмент , за допомогою якого ми можемо зрушити показники здоров’я в бік одужання. Користуйтеся цим інструментом для поліпшення якості життя і будьте здорові!