Продукти , в які в процесі приготування були додані вітаміни , називають вітамінізованими . Які їх плюси?

Для підтримки гарного самопочуття ми повинні в достатній кількості отримувати вітаміни. Особливо важливо приділяти увагу своєчасному вживанні вітамінів людям, що працюють у важких умовах , які нещодавно перенесли хворобу або травму і тим , хто часто потрапляє у стресові ситуації . Існує кілька варіантів « поставки » вітамінів в організм.

Способи « поставки » вітамінів

Для того щоб забезпечити свій організм потрібною кількістю вітамінів , можна приймати синтетичні вітаміни або максимально урізноманітнити раціон , отримуючи всі необхідні речовини з їжею. У обох способів є свої плюси і мінуси. Так , приймаючи синтетичні вітаміни , ми точно знаємо , яку кількість цих корисних речовин « відправили» в організм. Але на відміну від натуральних вітамінів , що знаходяться в продуктах харчування , синтетичні вітамінні препарати гірше засвоюються організмом.

Якщо ж розраховувати на те , щоб отримувати необхідну кількість вітамінів з їжею , потрібно щодня уважно стежити за своїм раціоном , підбираючи меню відповідно до « вітамінних » вимог. Крім того треба бути готовим до того , що в багатьох овочах і фруктах до весни кількість вітамінів зменшується. А після хвороби людина часто просто не може з’їсти ту кількість їжі , в якій буде міститися необхідна для нього доза вітамінів.

Читайте також:  Необходимость употребления витамина Д в зимний период

Альтернативою перерахованим вище способам поповнення вітамінних запасів організму може стати вживання спеціальних вітамінізованих продуктів харчування.

Що являють собою вітамінізовані продукти?

Для того щоб забезпечити людину необхідною кількістю вітамінів , вчені запропонували на стадії виробництва продуктів додавати в них вітаміни . При такому додаванні враховуються властивості вітамінів і їх здатність всмоктуватися в присутності тих чи інших речовин.

Норми закладки вітамінів в продукти строго регламентовані. При розрахунку норм обов’язково враховується , скільки натуральних вітамінів міститься в сировині . Для кожного продукту важливо також знати, які будуть « вітамінні втрати» в процесі приготування продукту . Все це було прийнято до уваги , коли розроблялися стандарти додавання вітамінів в продукти.

Обов’язково також враховуються верхні показники норм вживання вітамінів. Іншими словами ми можемо сміливо їсти таку збагачену вітамінами їжу , не боячись , що « переберемо » вітамінів і з’їмо їх більше , ніж потрібно для наших фізіологічних потреб .

Читайте також:  Необходимость употребления витамина Д в зимний период

На збагачених вітамінами продуктах обов’язково має бути маркування , що вказує на додаткове внесення в них тих чи інших речовин.

Плюси вітамінізованих продуктів

Вживаючи в їжу збагачені вітамінами продукти , ми отримуємо необхідну кількість вітамінів з помірною кількостю їжі. Значить , нам немає необхідності об’їдатися тими чи іншими продуктами , щоб виконати « вітамінну норму ».

Ще одним плюсом є те , що вітаміни , привнесені в продукти харчування , краще засвоюються організмом , ніж синтетичні вітаміни в таблетках .

Які продукти збагачують вітамінами ?

Молочні продукти.

Вітамін D – дуже важлива для людини речовина . Ми можемо синтезувати його самі за допомогою нашої шкіри , коли знаходимося на сонці. Але сучасне життя часто заважає нам щодня бувати на сонці і виробляти потрібну кількість цього вітаміну. Тому цю речовину стали вносити в молочні продукти. Саме в молочних продуктах вітамін D добре засвоюється сам і сприяє засвоєнню кальцію , необхідного для підтримання в нормі нашої опорно -рухової системи. Випускають збагачені цією речовиною сири , плавлені сирки , йогурти і молоко.

Крім того молочні продукти можуть збагачуватися вітаміном С.

Борошно, хлібобулочні вироби та макарони.

Читайте також:  Необходимость употребления витамина Д в зимний период

Фізичні перевантаження , стресові ситуації та інфекції підвищують наші потреби у вітамінах групи В. Щоб їх задовольнити , вже випускається спеціальне вітамінізоване борошно , а також виробляються збагачені цими вітамінами хлібобулочні і макаронні вироби.

Соки та плодоовочеві консерви.

Соки – природне джерело вітамінів. Але при термообробці частина вітамінів руйнується. Тому існують технології, що дозволяють вносити необхідну кількість вітамінів в ці смачні і популярні напої.

Рагу , ікра і багато інших овочеві консерви також збагачуються вітамінами. Зазвичай туди вносяться вітаміни С , і вітаміни групи В.

Соняшникове і вершкове масло

Жири , які ми вживаємо в їжу , збагачують жиророзчинними вітамінами , тобто тими представниками групи вітамінів , які всмоктуються в присутності жирів .

Своєчасна вітамінізація – шлях до здоров’я !

Трохи щоденної турботи про власний організм допоможе вам підтримувати здоров’я і жити повноцінним життям, не обтяженого серйозними хворобами. А турбота про своєчасне надходження вітамінів в організм – дуже нескладна , але необхідна умова для підтримки себе в тонусі. Не лінуйтеся регулярно приділяти цьому питанню трохи часу і будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІНИ ТА РОСЛИННІ МАСЛА

ІМУНІТЕТ І ВІТАМІНИ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News