Продукти , в які в процесі приготування були додані вітаміни , називають вітамінізованими . Які їх плюси?

Для підтримки гарного самопочуття ми повинні в достатній кількості отримувати вітаміни. Особливо важливо приділяти увагу своєчасному вживанні вітамінів людям, що працюють у важких умовах , які нещодавно перенесли хворобу або травму і тим , хто часто потрапляє у стресові ситуації . Існує кілька варіантів « поставки » вітамінів в організм.

Способи « поставки » вітамінів

Для того щоб забезпечити свій організм потрібною кількістю вітамінів , можна приймати синтетичні вітаміни або максимально урізноманітнити раціон , отримуючи всі необхідні речовини з їжею. У обох способів є свої плюси і мінуси. Так , приймаючи синтетичні вітаміни , ми точно знаємо , яку кількість цих корисних речовин « відправили» в організм. Але на відміну від натуральних вітамінів , що знаходяться в продуктах харчування , синтетичні вітамінні препарати гірше засвоюються організмом.

Якщо ж розраховувати на те , щоб отримувати необхідну кількість вітамінів з їжею , потрібно щодня уважно стежити за своїм раціоном , підбираючи меню відповідно до « вітамінних » вимог. Крім того треба бути готовим до того , що в багатьох овочах і фруктах до весни кількість вітамінів зменшується. А після хвороби людина часто просто не може з’їсти ту кількість їжі , в якій буде міститися необхідна для нього доза вітамінів.

Альтернативою перерахованим вище способам поповнення вітамінних запасів організму може стати вживання спеціальних вітамінізованих продуктів харчування.

Що являють собою вітамінізовані продукти?

Для того щоб забезпечити людину необхідною кількістю вітамінів , вчені запропонували на стадії виробництва продуктів додавати в них вітаміни . При такому додаванні враховуються властивості вітамінів і їх здатність всмоктуватися в присутності тих чи інших речовин.

Норми закладки вітамінів в продукти строго регламентовані. При розрахунку норм обов’язково враховується , скільки натуральних вітамінів міститься в сировині . Для кожного продукту важливо також знати, які будуть « вітамінні втрати» в процесі приготування продукту . Все це було прийнято до уваги , коли розроблялися стандарти додавання вітамінів в продукти.

Обов’язково також враховуються верхні показники норм вживання вітамінів. Іншими словами ми можемо сміливо їсти таку збагачену вітамінами їжу , не боячись , що « переберемо » вітамінів і з’їмо їх більше , ніж потрібно для наших фізіологічних потреб .

На збагачених вітамінами продуктах обов’язково має бути маркування , що вказує на додаткове внесення в них тих чи інших речовин.

Плюси вітамінізованих продуктів

Вживаючи в їжу збагачені вітамінами продукти , ми отримуємо необхідну кількість вітамінів з помірною кількостю їжі. Значить , нам немає необхідності об’їдатися тими чи іншими продуктами , щоб виконати « вітамінну норму ».

Ще одним плюсом є те , що вітаміни , привнесені в продукти харчування , краще засвоюються організмом , ніж синтетичні вітаміни в таблетках .

Які продукти збагачують вітамінами ?

Молочні продукти.

Вітамін D – дуже важлива для людини речовина . Ми можемо синтезувати його самі за допомогою нашої шкіри , коли знаходимося на сонці. Але сучасне життя часто заважає нам щодня бувати на сонці і виробляти потрібну кількість цього вітаміну. Тому цю речовину стали вносити в молочні продукти. Саме в молочних продуктах вітамін D добре засвоюється сам і сприяє засвоєнню кальцію , необхідного для підтримання в нормі нашої опорно -рухової системи. Випускають збагачені цією речовиною сири , плавлені сирки , йогурти і молоко.

Крім того молочні продукти можуть збагачуватися вітаміном С.

Борошно, хлібобулочні вироби та макарони.

Фізичні перевантаження , стресові ситуації та інфекції підвищують наші потреби у вітамінах групи В. Щоб їх задовольнити , вже випускається спеціальне вітамінізоване борошно , а також виробляються збагачені цими вітамінами хлібобулочні і макаронні вироби.

Соки та плодоовочеві консерви.

Соки – природне джерело вітамінів. Але при термообробці частина вітамінів руйнується. Тому існують технології, що дозволяють вносити необхідну кількість вітамінів в ці смачні і популярні напої.

Рагу , ікра і багато інших овочеві консерви також збагачуються вітамінами. Зазвичай туди вносяться вітаміни С , і вітаміни групи В.

Соняшникове і вершкове масло

Жири , які ми вживаємо в їжу , збагачують жиророзчинними вітамінами , тобто тими представниками групи вітамінів , які всмоктуються в присутності жирів .

Своєчасна вітамінізація – шлях до здоров’я !

Трохи щоденної турботи про власний організм допоможе вам підтримувати здоров’я і жити повноцінним життям, не обтяженого серйозними хворобами. А турбота про своєчасне надходження вітамінів в організм – дуже нескладна , але необхідна умова для підтримки себе в тонусі. Не лінуйтеся регулярно приділяти цьому питанню трохи часу і будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІНИ ТА РОСЛИННІ МАСЛА

ІМУНІТЕТ І ВІТАМІНИ