Багато хто любить перекушувати цим популярним продуктом. Однак, як заявили фахівці, чіпси можуть спричинити безліч небажаних побічних ефектів.

Середній пакет чіпсів містить достатньо жиру та солі, щоб уберегти будь-кого, хто сидить на дієті, від занадто частого їх вживання. Крім шкоди для фігури, ця закуска збільшує ймовірність виникнення та інших проблем із здоров’ям. Фахівець із харчування Бланка Гарсія повідомила, що стружка від чіпсів може сприяти утворенню карієсу.

Вона пояснила, що це відбувається через бактерії в роті, що ферментують харчові вуглеводи. Чіпси багаті гідролізованим крохмалем (розщепленими вуглеводами). При вживанні їх відбуваються дві речі: чіпси прилипають до зубів та знижують pH зубної тканини, що дозволяє бактеріям бродити.

Крім того, чіпси демінералізують зуб, збільшуючи ризик карієсу, пише сайт Eatthis.com. Медичний центр Університету Рочестера оцінює картопляні чіпси як один із найгірших продуктів для ваших зубів через те, що вони можуть застрягти в щілинах та спричинити тривале пошкодження.

Ще один факт озвучив експерт Холлі Кламер. Він зазначив, що чіпси піддають організм впливу потенційного канцерогену – акриламіду. Він міститься в тютюновому димі та деяких забруднювачах навколишнього середовища, але його також можна знайти у ряді продуктів харчування.

За даними Вінчестерської лікарні, цей канцероген без запаху та смаку зазвичай використовується як хімічна речовина для збереження продуктів харчування. Він природним чином виникає під час смаження картоплі за високих температур.

Дослідження на мишах припускають, що акриламід може збільшити ризик деяких видів раку. Вчені з Північної Америки та Західної Європи незалежно один від одного дійшли висновку, що приготування картоплі в олії за високих температур призвело до отримання продукту зі значним вмістом акриламіду.