Відхилення в психіці можуть вплинути на зовнішній вигляд людини і, зокрема, на його ходу. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених з Великобританії, Італії і Франції, що побачили зв’язок між манерою рухатися і психічними порушеннями – агресивністю, шизофренією та аутизмом.

Такі характеристики ходьби, як пластичність, інтенсивність і швидкість певним чином корелюють з психічним здоров’ям, заявили вчені. Зокрема, вони зв’язали агресивний стан з деякими особливостями ходи.

«Агресивність людини позначається на амплітуді розмаху рук при ходьбі. Якщо ступінь агресивності в характері сильний, то будуть чітко виражені розмашисті рухи», – повідомили фахівці.

На їхню думку, вивчення ходьби психічно нездорових людей потребує особливої уваги з боку дослідників. Приміром, зазначили вчені, люди, які хворі на шизофренію або аутизмом, рухаються схожим чином. В даний час вони працюють над виявленням і систематизацією відмінних особливостей ходи пацієнтів з психічними відхиленнями.

Також дослідження показують, що діти, які люблять наслідувати дорослим і в тому числі копіюють їх рухи та ходи, мають здатність швидко адаптуватися в соціумі.