Є продукти, які допомагають впоратися з токсинами, вільними радикалами, а також запаленнями і дефектами клітин.

Тим, хто хоче позбутися від токсинів, в першу чергу варто звернути увагу на зелень і листові овочі – це справжнє джерело антиоксидантів і корисних речовин. Наприклад, петрушка виводить зайву рідину і має гарну протизапальну дію, а базилік допоможе прискорити метаболічні процеси. Листя салату мають різні склади в залежності від сорту, але всі вони містять багато антиоксидантів.

Дуже корисні для виведення токсинів продукти, що містять клітковину. Це все фрукти, овочі, горіхи, насіння і цільні злаки. Клітковина не засвоюється організмом, але подібно губці вбирає токсини і надлишки рідини з кишечника.

Обов’язково включіть в раціон ягоди. Вони багаті вітамінами і мінералами, а, наприклад, чорниця містить в тому числі рідкісні антиоксиданти, здатні боротися з раковими клітинами. Виноград допоможе очистити організм від надлишків холестерину і зміцнити судини.

Один з найсильніших антиоксидантів – вітамін С. тому варто приділити увагу продуктам, які їм багаті. Це далеко не тільки цитрусові – помилково думати, що в них вітаміну С найбільше. Наприклад, болгарський перець містить більше вітаміну, ніж лимон, а в квашеній капусті його ще більше. Включіть в меню цитрусові, ківі, болгарський перець, броколі, манго, томати, цибулю, петрушку, ягоди.

Що віддати перевагу з напоїв? Зелений чай і мелена кава – ці напої дуже багаті антиоксидантами. Також користь принесуть натуральні морси з ягід і трав’яні чаї.