Таблетки від облисіння «Пропеція» можуть викликати у чоловіків небезпечні побічні симптоми, такі як імпотенція, депресія, суїцидальні думки та зниження лібідо. Про це попередив уролог Едвард Шеффер в інтерв’ю підкасту The Peter Attia Drive, пише Daily Mail.

Шеффер зазначив, що негативні наслідки після прийому фінастериду, який міститься в таблетках від облисіння, виявляються приблизно у кожного десятого чоловіка. За його словами, більшість пацієнтів повідомляють про проблеми з потенцією та про розлади психіки. «Тривалість симптомів сильно варіюється. Деякі люди припиняють прийом ліків і через кілька тижнів після вимивання препарату одужують. Але я знаю тих, хто має ці симптоми залишилися назавжди», — заявив лікар.

Читайте також:  Дієтолог розкрив секрет курячого бульйону при застуді

Шеффер додав, що «Пропецію» та інші подібні ліки спочатку застосовували для лікування захворювань простати, проте незабаром з’ясувалося, що після їх прийому у пацієнтів почало відростати волосся. За словами лікаря, такий ефект досягається завдяки тому, що фінастерид не дає тестостерону перетворюватися на дигідротестостерон, високий рівень якого і провокує втрату волосся. Той самий механізм, продовжив Шеффер, запускає і негативні симптоми в організмі.