Психіка людини – це окрема таємна сфера існування. Багато аспектів у питанні функціонування процесів психіки залишаються непоясненим.

Які цікаві факти Вам ще не відомі на цій стезі?

1. Сліпота неуваги

Багато вчених стверджують, що більшість людей страждає «сліпотою неуваги». Сенс полягає в тому, що ми не помічаємо того, що відбувається у нас під носом, коли відвернуті на якусь певну мету.

2. Людина може запам’ятати лише 3-4 об’єкти одночасно

Короткочасна пам’ять людина в змозі запам’ятати тільки 4-9 блоків інформації поспіль. Справа в тому, що наш мозок зберігає дані тільки 20-30 секунд за допомогою короткочасної пам’яті.

3. Поєднання червоного і синього кольорів погано сприймаються

Читайте також:  Дієтолог розповіла, що станеться з організмом при повній відмові від кави

Зір людини досить погано сприймає ці два кольори. Не дивлячись на те, що ці два кольори вельми поширені в світі (використовуються в національних прапорах багатьох країн).

У з’єднанні ці два кольори викликають зоровий ефект – хромостереопсіс. Саме цей ефект дратує сітківку очей і викликає втому.

4. Ми бачимо речі інакше, ніж сприймаємо їх

Цей феном відкрили вчені з Кембриджського університету. Якщо букви в слові перемішані, ми все одно зможемо прочитати це слово, головне, щоб перша і остання буква були на своєму місці.

5. Людина може зосереджуватися тільки 10 хвилин

Пильну увага людина в силах утримувати лише сім-десять хвилин. Після цього, мозок починає розсіяно сприймати отримувану інформацію з навколишнього середовища.

Читайте також:  Названий напій, одна чашка якого знижує ризик раку печінки на 20%

6. 30% нашого часу ми віддаємося мріям про краще життя

Психологи привели цю цифру виходячи з проведених досліджень. Вони стверджують, що люди, які люблять помріяти, більш креативні і заповзятливі в житті.

7. Більшу половину рішень людина приймає на підсвідомому рівні

Установки в нашому мозку побудовані таким чином, що більшість прийнятих рішень мотивовані вибором нашої підсвідомості.

8. Ми змінюємо свої спогади
Ті невеликі «фільми», які ми зберігаємо в нашій пам’яті, з плином часу можуть змінюватися на наш розсуд. Нервові клітини можуть проробляти зміщення у хронології записаних спогадів, тобто, пам’ятаючи одну подію, повертаючись до неї, ми можемо змінювати її структуру і додавати деталі за допомогою словесних доповнень.

Читайте також:  Терапевти назвали напій, який різко знижує ризик розвитку раку простати

9. Найяскравіші спогади людини завжди помилкові

Багато подій, які викликають у нас сплеск емоцій, зберігаються в нашому мозку не завжди правильно. Викривлення дійсно відбувається через те що ми відчуваємо.

10. Активність мозку під час сну тотожна активності днем

Наш мозок не засинає разом з нашим тілом. У його складі відбуваються складні процеси, навіть коли ми відпочиваємо. Він контролює всі психофізіологічні процеси тіла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ТРАВЛЕННЯ

ДИВОВИЖНІ ФАКТИ ПРО ВОЛОССЯ І НІГТІ

ЛУНАТИЗМ: НЕЙМОВІРНІ ФАКТИ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News