Серцевий напад відбувається, коли артерія, що постачає серце кров’ю і киснем, блокується тромбом. Найбільш частою першопричиною його утворення є ішемічна хвороба серця. Під час цього стану коронарні артерії забиваються відкладеннями холестерину, які і блокують кровотік.

За словами лікарів, існує кілька симптомів серцевого нападу, в числі яких біль у грудях, руці або спині, а також сильна задишка і запаморочення. Однак деякі ознаки можуть вказати на ще тільки наближається небезпека. Зокрема, медики радять звернути увагу на колір мови, повідомляє Express Health.

Фахівці попереджають, що якщо він стає яскраво червоним з жовтим нальотом, то це вказує на підвищений ризик швидкого інфаркту. Вся справа в тому, що мікроорганізми, що живуть на цьому органі, реагують на зміни в організмі, починаючи активніше розмножуватися.

“Наше дослідження показало, що склад і кількість домінуючих бактерій на оболонці язика різняться у пацієнтів із серцевою недостатністю і здорових людей”, – розповів доктор Тяньхуей Юань з лікарні Гуанчжоуського університету.

Це пов’язано з хронічною гіпокальціємією, яка веде до кардіоміопатії та серцевої недостатності. “Гіпокальціємія призводить до зниження скоротливості міокарда, що клінічно може призвести до застійної серцевої недостатності. Однак основні механізми, що зв’язують мікроорганізми на мові, що викликають наліт, з функцією серця, заслуговують подальшого вивчення”, – уклав учений.