На думку експертів, горіхи краще купувати не очищені, а в шкаралупі, оскільки вона є захистом від забруднень і доступу повітря.

Шкаралупа повинна бути неушкодженою, без плям. Найкраще вибирати тонку шкаралупу з гладкою поверхнею, при цьому вона повинна легко розколюватися, а ядра — легко відділятися від шкаралупи.

Без шкаралупи термін придатності продукту різко скорочується. З корисних вони стануть шкідливими: окислені ненасичені жири перетворюються в своїх антиподів — багато продуктів окислення жирних кислот стають канцерогенами.

Але справа навіть не стільки в цьому. Більшість горіхів покриті коричневою оболонкою, пеллікулою. Саме в цій тонкій шкірці, легко злітає з ядер, зосереджена головна сила горіхів. Більшість антиоксидантів і ряд мінералів, зосереджені саме в ній.

Читайте також:  Названий продукт для захисту від зараження COVID-19

Коли ми знімаємо шкаралупу, пеллікула пошкоджується і часто відлущується. У деяких горіхів, які зазвичай продають білими, це відбувається дуже легко. Але в будь-якому випадку, процес посилюється при сортуванні, перевезенні, фасуванні і зберіганні всіх горіхів.

Волоський горіх допомагає роботі мозку, оскільки жирні кислоти в його складі покращують пам’ять і мають седативний ефект, знижуючи вплив стресів. Білок волоського горіха не поступається тварині, а за рахунок ферменту лізину засвоюється легше. Висока концентрація заліза в цих горіхах допомагає боротися з анемією і недокрів’ям.

Волоський горіх корисний при захворюваннях серцево-судинної системи: калій і магній в його складі зміцнюють стінки судин, нормалізують тиск і знижують холестерин.

Читайте також:  Вік людини не впливає на її шанси заразитися коронавірусом – дослідження

Однак потрібно пам’ятати, що продукт є дуже калорійним, тому максимальна кількість волоських горіхів в день – 100 грамів, особливо це важливо людям з ожирінням. Пам’ятайте також, що горіхи легко викликають алергію.

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News