Нове дослідження відносин показує, що чоловіки, як правило, відчувають емоційний біль більше, ніж жінки, коли їх відносини погіршуються.

Міжнародна група психологів під керівництвом дослідників з Ланкастерського університету вперше провела аналіз проблем взаємин на основі «великих даних».

Дослідження почалося як спроба скласти карту найбільш поширених проблем у взаєминах, з якими стикаються люди за межами клінічних та консультаційних пунктів.

“Велика частина того, що ми знаємо про проблеми у відносинах, походить від досліджень людей, які проходять терапію пар, які включають досить специфічну підгрупу людей – людей, які мають час, гроші та мотив для роботи над своїми проблемами у взаєминах”, – сказала Шарлотта Ентвістл, провідний автор дослідження. «Ми хотіли зрозуміти не тільки, з якими проблемами у відносинах найчастіше стикається широка публіка, але і з тим, хто відчуває які проблеми більше».

Читайте також:  Розкрито корисні властивості гарбуза

Використовуючи методи обробки природної мови, команда проаналізувала демографічні та психологічні характеристики понад 184 000 людей, які розмістили свої проблеми у відносинах на анонімному форумі. Потім дослідники змогли статистично визначити найбільш поширені теми, які виникали в кожному пості, створивши «карту» найбільш поширених проблем у взаєминах.

Аналіз показав, що найчастіше люди, які розповідають про проблеми у відносинах, згадували емоційний біль, викликану проблемами, а не самі проблеми. Найпоширеніша тема була про “душевний біль” і складалася з таких слів, як жаль, розрив, плач і “розбите серце”.

Всупереч їхнім очікуванням, результати дослідження показали, що чоловіки обговорюють “розбите серце” набагато частіше, ніж жінки. Ці дані свідчать про те, що стереотип про те, що чоловіки менш емоційно залучені до відносин, ніж жінки, може бути невірним.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News