На сьогоднішній день головною причиною раку легенів є куріння – у чотирьох із п’яти пацієнтів захворювання є наслідком згубної звички.

Рак легенів – розвиток злоякісних пухлин у легенях є одним з найсерйозніших онкологічних захворювань, якому, в більшості випадків, можна запобігти.

Симптоми

У 25% випадків захворювання протікає безсимптомно. У більшості випадків рак легенів виявляється абсолютно випадково, коли людина з якихось причин робить флюорографію.

Однак у частини хворих є певні симптоми. Симптоматика залежить, насамперед, від локалізації пухлини. Пухлина, яка розташована у великому бронху, призводить до більш ранньої появи симптомів.

Основними симптомами раку легені є кашель, кровохаркання, біль в грудній клітці і задишка:

1) Кашель у курця або у колишнього курця повинен викликати настороженість.

2) Пацієнт з тривалим кашлем, який не проходить з часом, а тільки погіршується повинен бути детально обстежений.

3) У більшості випадків кровохаркання є наслідком раку легенів. Навіть невелика поява крові при кашлі повинна викликати серйозні побоювання.

4) Біль у грудях – найбільш частий симптом. Як правило, це тривалий ниючий або тупий біль.

5) Задишка зазвичай є наслідком закупорки бронхів, набряку слизової бронхів або збільшення розмірів пухлини легень.

6) Свистяче дихання або захриплість голосу можуть сигналізувати про закупорку бронхів або про запалення легенів, на фоні якого може розвиватися рак.

7) Часті респіраторні захворювання, такі як бронхіт чи пневмонія також можуть бути сигналами раку.

Оперативне втручання

Операція є головним методом лікування раку легенів. Однак у 60-80% випадків пацієнти через наявність віддалених метастазів не оперуються. Пацієнти, у яких метастази не були виявлені, переносять операцію нормально. В залежності від розміру і розташування пухлини можливий варіант видалення значної частини або всьої легені, і навіть трансплантації донорського органу.

У ряді випадків може бути використане кріохірургічне лікування – заморожування ракової пухлини, яка згодом руйнується. Ефективність такого лікування близько 80%. Незважаючи на повне видалення пухлини, ймовірність рецидиву захворювання досить велика.

При появі метастазів операція не проводиться, так як оперативне втручання вже марно через стрімке поширення ракових клітин по організму.

Пацієнти, які перенесли операцію, можуть відчувати біль, слабкість, кашель і задишку в післяопераційному періоді. Процес одужання тривалий і може зайняти від декількох тижнів до декількох місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РАК КІСТКИ

РАК НИРОК

РАК ПЕЧІНКИ