На думку медиків та експертів в області харчування, вживання деяких продуктів може посилювати запальні процеси в організмі, властиві простудним інфекціям. Тому від вживання цих продуктів на час застуди краще відмовитися.

Зокрема, фахівці вважають, що тим, хто простудився слід обмежувати споживання цукру – вживання даного продукту заважає видаленню слизу з верхніх дихальних шляхів. Цукор – це прекрасне живильне середовище, в тому числі для патогенних організмів, і зловживання цукром при застуді може послаблювати лімфатичну систему.

Також в список продуктів, від яких рекомендується відмовлятися при застуді, увійшли молочні продукти. У разі їх вживання лікарі радять орієнтуватися на власні відчуття. У деяких людей молоко і продукти з нього загущують слиз, ускладнюють дихання.

Читайте також:  П'ять продуктів, які не можна розігрівати

Напої та продукти з кофеїном теж можуть погіршувати стан людей із застудою, оскільки викликають зневоднення. Хворим якраз слід пити активно – достатня кількість рідини покращує виведення токсинів. Також при застуді потрібно відмовитися від алкоголю: його вживання і здоровим людям рекомендується вживати з застереженнями й умовами – при хворобі алкогольна продукція може позбавити організм останніх ресурсів, які підуть на її розщеплення, а могли б піти на опір хвороби.

М’ясо – ще один продукт, від якого, на думку деяких фахівців при застуді краще відмовитися. М’ясо містить багато жиру, який зажадає у організму додаткових сил на перетравлення. Те ж саме відноситься і до жирних продуктів (картопля фрі, піца) – поєднання різних жирів в їх складі може пригнічувати імунну систему, і без того ослаблену боротьбою з застудою та іншими сезонними інфекціями.

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ?

10 НАЙКОРИСНІШИХ ПРОДУКТІВ ДЛЯ СМАЧНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАСТУДИ