Більше, ніж вітаміни і мінерали: деякі продукти містять речовини-антиоксиданти, які захищають клітини від ушкоджень і запобігають раку. Ці продукти цілком доступні.

Чорноплідна горобина. Багато хто вважає її ягодою, але горобина є зернятковим фруктом, схожим на яблуко. У 100 грамах чорноплідної горобини міститься до 16 000 одиниць антиоксидантів, що борються з небезпечним для організму окисленням клітин.

Бузина. Кажучи науковою мовою, бузину відрізняє висока киснева абсорбційна здатність. Тобто вона успішно захищає тканини від дії окислювачів, що порушують клітинну цілісність. 100 грамів плодів бузини містять до 15 000 одиниць антиоксидантів.

Боби. Звичайна дешева дрібна червона квасоля дуже багата антиоксидантні речовинами, до 15 000 одиниць, як і в бузині.

Читайте також:  Лікар розповіла, як подолати болісну тягу до солодкого

Журавлина. Яскраво-червоні ягоди дають понад 9000 одиниць антиоксидантних компонентів на 100 грамів.

Чорна смородина. Також володіє високим антиоксидантним потенціалом (близько 8000 одиниць). Особливою популярністю користуються такі речовини чорної смородини, як антоцианіни, що інгібують розмноження ракових клітин.

Слива. Темно-сині сливи і чорнослив також сповнені антоціанами. У зливі – понад 7000 одиниць антиоксидантів на сотню грамів, а в чорносливі ще більше.

Часник. Здатністю запобігати рак відрізняється такий інгредієнт часнику, як діаліл сульфід. Цей овоч містить понад 5000 одиниць антиоксидантів на 100 грамів.

Капуста. Червона капуста дає від 2000 до 3000 одиниць антиоксидантів, броколі – трохи менше 1000, білокачанна капуста до 700.

Читайте також:  Хвороба Альцгеймера: причини появи та перші симптоми

Яблуко. Кількість антиоксидантів в яблуках залежить від сорту Гренні Сміт і Ред Делішес в цьому плані мають вищу цінність, ніж яблука Фуджі і Гала. Сухофрукти з яблук можуть містити більше 6000 одиниць антиоксидантів на 100 грамів.

Цитрусові. Цитруси захищають від раку завдяки антиоксидантній речовині лемонидину. Особливо його багато в грейпфрутах (1500) і апельсинах (1800).

Буряк. Скромний коренеплід дає близько 1700 одиниць антиоксиданту на сотню грамів – приблизно стільки ж, скільки і грейпфрут.

Джерело: МедікФорум