Нам давно говорили, що треба дуже багато читати, щоб бути розумними. Але у читання є і деякі інші переваги для здоров’я.

Зміцнює зв’язки в мозку

Читання сприяє встановленню нових зв’язків між різними частинами мозку. Невелике дослідження 2013 року показало, що читання якогось роману збільшує взаємодії між частинами мозку, які контролюють обробку мови. Читання викликало довгострокові зміни в двосторонній соматосенсорній корі-частині мозку, яка обробляє сенсорну інформацію.

Запобігає вікове зниження когнітивних функцій

Читання як частина процесу пізнання включає в себе здатність вчитися, запам’ятовувати і робити судження. Увага і пам’ять — це два аспекти когнітивного функціонування, які найбільш схильні до старіння. Вчені вважають, що читання може зменшити вікове зниження когнітивних функцій. Читання навіть пов’язане з меншим ризиком старечого недоумства.

Знижує рівень стресу

Всього 30 хвилин читання в день можуть зменшити фізичні та емоційні ознаки стресу. У ході дослідження після півгодинного читання у добровольців спостерігалося зниження фізичних маркерів стресу, таких як частота серцевих скорочень і артеріальний тиск, у порівнянні з тим, що було до читання. На жаль, сьогодні читання новин не може бути розслаблюючим. Замість цього краще вибрати романи, розповіді або інші матеріали.

Довголіття

Читання не тільки корисно для здоров’я мозку, але і пов’язано зі збільшенням тривалості життя. Велике 12-річне дослідження, опубліковане в 2017 році, показало, що читання книг пов’язане з 20-відсотковим зниженням ризику смертності. Звичайно, книга не може збільшити тривалість життя сама по собі, але вона пов’язана із загальним здоровим способом життя і меншим ризиком ранньої смерті.

Покращує пам’ять і концентрацію

Хоча мозок не є м’язом, він все одно отримує користь від фізичних вправ. Подібно до того, як підняття важких предметів робить наше тіло сильніше, читання може зміцнити пам’ять і концентрацію. Коли люди читають, то створюють “уявну карту” написаного тексту. Ця карта допомагає обробляти слова, які ми читаємо, А також запам’ятовувати знання.