Баланс білка в їжі необхідний для здорових кісток і сильних м’язів. Він допомагає контролювати апетит і рівень цукру в крові. При цьому раціон сучасної людини часто буває не збалансований по білку – багато любителів здорової їжі нехтують його джерелами, а ті, хто не замислюється про правильне харчування, зловживають продуктами, які містять білок.

Постачання організму легкозасвоюваним білком особливо важливо для жінок, пояснюють дієтологи, тому що це допомагає запобігти остеопороз – хвороба кісток, яка характерна саме для жінок старшого віку. Американські дієтологи розповіли порталу EatThis, NotThat! про найкорисніших для жінок білкових продуктах.

Багато білка міститься в яловичині, нагадує дієтологиня Меггі Михальчик. Це м’ясо багате залізом, причому в такій формі, яка легко засвоюється організмом. Жінкам потрібно отримувати з їжею багато заліза, щоб уникнути недокрів’я, пояснює вона. При цьому, якщо є можливість, краще вибирати м’ясо корів, яких відгодовували на випасі, а не зерном на фермі. У м’ясі перших, на думку фахівчині, більше вітамінів і антиоксидантів.

Жирна риба, така як лосось, тунець і сардини, є відмінним джерелом білка і багата корисними жирами і вітамінами. Омега-3 жирні кислоти, що містяться в ній, не тільки корисні для серцево-судинної системи, але і додатково допомагають у профілактиці остеопорозу, вважають лікарі.

Сочевиця – це джерело рослинного білка, який містить залізо, і у багатьох жінок спостерігається низький рівень заліза або у них діагностована залізодефіцитна анемія через збільшення втрат під час менструації, вагітності та годування груддю, пояснює Михальчик. Крім того, в ній багато корисної для травлення клітковини. Дієтологиня вважає сочевицю вкрай корисним продуктом для тих, хто відмовляється від вживання м’яса.

Волоські горіхи, крім білка, містять багато корисних жирів. Вони можуть знизити ризик зниження когнітивних функцій, раку грудей і серцевих захворювань, а також допомагають жіночому організму виробляти потрібні гормони, розповіла дієтологиня Ільза Шапіро.

Зелений горошок, крім білка, багатий фолієвою кислотою-важливим вітаміном групи B. “Низьке споживання фолієвої кислоти також пов’язане з депресією і погіршенням когнітивних функцій в більш пізньому віці, тому зелений горошок, який є відмінним джерелом харчових волокон, рослинного білка і антиоксидантів, може бути прекрасним доповненням до будь–якої страви”, – пояснює Шапіро.