Літо – час для подорожей і походів на пікнік. Але в спеку продукти швидко псуються, і отруєння їжею може зіпсувати вам відпочинок. Які взяти продукти в дорогу і на пікнік, щоб не отруїтися? Чим можна отруїтися, а що їсти безпечно?

Загальні правила профілактики отруєнь

За статистикою, близько 60% всіх харчових отруєнь припадає на літо. Напевно, це траплялося практично з кожним із нас. Але якщо, збираючи продукти в дорогу, ми будемо точно знати, чим можна отруїтися, то отруєння їжею не зіпсує нам подорож.

Загальні поради з профілактики отруєнь відпочинку дуже прості:

  • Не беріть з собою швидкопсувні продукти. А це страви з м’яса і риби, молоко і молочні продукти (сирні сирки, сметана, вершки, термізовані кисломолочні продукти, вершкове масло), яйця, варені ковбаси. Ці продукти можна взяти з собою, наприклад, в поїзд, якщо ви маєте намір з’їсти їх в найближчі години після того, як вийняли їх з холодильника. Кондитерські вироби з кремом краще взагалі не брати.
  • Заздалегідь вимийте, очистіть і наріжте продукти в дорогу.
  • Краще упаковувати продукти в дорогу (як і продукти для пікніка) не в пакети, а в харчові контейнери з щільними кришками.
  • Ваша їжа повинна бути смачною, корисною і задовольняти потребу організму у вітамінах і калоріях. Тому не варто всю дорогу харчуватися, наприклад, одним печивом. Отруєння їжею в цьому випадку не буде, але можуть з’явитися проблеми з шлунком.
Подорож в поїзді: продукти в дорогу

Взяти з собою в поїзд можна такі продукти:

  • Хліб або лаваш
  • Копчену ковбасу
  • Твердий сир (і ковбасу, і сир краще заздалегідь нарізати)
  • Огірки, помідори, зелень, тверді фрукти. Якщо хочете взяти банани, вибирайте трохи недозрілі
  • Консерви з ключем
  • Промиті і просушені сухофрукти, горіхи

Можна взяти з собою варені яйця, відварну картоплю, смажену курку. Але з’їсти це потрібно до вечора, а що залишилося викинути.

Під час зупинки можна купити свіжий кефір або йогурт. Вибір до чаю: печиво, кукурудзяні палички, цукерки (бажано не шоколадні, які швидко тануть). Також запасіться водою в пляшках, чаєм або кавою.

Продукти в дорогу для подорожі на машині

Якщо ви подорожуєте на автомобілі, у вас є можливість зупинятися в кафе і магазинах вздовж траси і поповнити запас їжі. За словами досвідчених автотуристів, найменший ризик отруєння їжею – в кафе, де обідають далекобійники. На парковці біля таких закладів харчування стоїть багато вантажних машин.

З собою в машину візьміть запас питної води, термос з чаєм або кавою, бутерброди з копченою ковбасою та сиром (на перший день), хліб, випічку без крему, солодощі до чаю, огірки, помідори, тверді фрукти.

Зберігати продукти краще в багажнику, упакувавши їх у герметичні контейнери.

Чим можна отруїтися на пікніку

При температурі вище 30 градусів салати, нарізка, сосиски і смажене м’ясо без холодильника можуть протриматися не більше 1 години. Якщо спека не така сильна – то максимум 2 години.

Які продукти взяти в дорогу, щоб не отруїтися

Тому серед продуктів для пікніка не повинно бути майонезних салатів і молочних продуктів (які часто дорослі беруть на пікнік для дітей). М’ясо, рибу та інші швидкопсувні продукти для пікніка перевозіть в сумці-холодильнику. Отруїтися на пікніку можна погано прожареним м’ясом.

Безпечні продукти для пікніка: свіжі фрукти і овочі, хліб, твердий сир, булочки, соління, консерви з ключем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЇЖА З СОБОЮ

ЧОГО УНИКАТИ, КОЛИ ВИ ХАРЧУЄТЕСЯ ПОЗА ДОМОМ

ПРАВДА ПРО СОСИСКИ І КОВБАСУ