Деменція багатьма розглядається як неминучий наслідок старіння. Однак це не так. Є фактори ризику, які серйозно підвищують ймовірність деменції в майбутньому. Наприклад, відсутність фізичної активності.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі BMJ Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry, люди, які відмовляються від фізичної активності, мають в чотири рази більше шансів на розвиток деменції. Використовуючи дані більш ніж 196 тис. дорослих старше 60 років, що проживають у Великобританії, команда підрахувала генетичний ризик розвитку деменції у кожного суб’єкта і присвоїла їм бал слабкості на основі різних показників здоров’я.

«Ми спостерігали чотириразове збільшення частоти випадків деменції у людей з високим ступенем слабкості в порівнянні з більш сильними людьми», – розповідають автори.

Читайте також:  Названий найкращий фрукт для захисту кісток від старіння

Після врахування різних генетичних факторів деменції, вони виявили, що ризик її розвитку у групи з високим ступенем слабкості був у два з половиною рази вище, ніж у контрольній групі.

«Ми бачимо все більше доказів того, що дії протягом життя можуть значно знизити ризик розвитку деменції», – зазначає доктор медичних наук Девід Уорд, провідний автор дослідження з факультету геріатричної медицини Університету Далхаузі.

У дослідженні також було відзначено, що у суб’єктів з високим генетичним ризиком деменції, високий показник слабкості призводив до збільшення ризику в 5,8 рази, в порівнянні з людьми з низьким генетичним ризиком і низькою слабкістю.

Читайте також:  Як уповільнити старіння: 3 дієві поради від лікарів