Багато проблем із зором легше запобігти, ніж згодом займатися їх лікуванням. Зберегти здоров’я очей і хороший зір допоможе дотримання простих рекомендацій. Одні з них особливо важливі для дітей, другі для дорослих, а треті – для всіх.

Харчуйтеся правильно

Для здоров’я очей корисні фрукти і овочі, особливо листова зелень. У раціоні повинна бути і морська риба, в першу чергу жирних сортів.

Слідкуйте за вагою

І підтримуйте оптимальну вагу в тому числі завдяки фізичній активності. Надмірна вага або ожиріння підвищують ризик розвитку діабету та інших станів, які можуть призвести до серйозних проблем із зором.

Звертайте увагу на зміну зору

Батькам важливо пояснити дітям, щоб вони повідомляли, якщо очі починають їх турбувати або з’являються якісь зміни в Зорі: воно стає гірше або доводиться мружитися.

Слідкуйте за чистотою стекол окулярів

Носіть окуляри, якщо їх вам рекомендував офтальмолог. Важливо, щоб скла були чистими, інакше очі будуть напружуватися.

Дотримуйтесь гігієни

Візьміть за правило мити руки перед тим, як торкатися до очей або повік. Особливо це важливо, якщо ви одягаєте або знімаєте контактні лінзи.

Захищайте очі

Як від сонця, так і від випадкових пошкоджень під час роботи, наприклад коли косите траву. Вибирайте сонцезахисні окуляри, які блокують 99 або 100% сонячного випромінювання UVA/UVB-спектрів. І ніколи не дивіться прямо на яскраве сонце.

Давайте очам відпочинок

Не проводьте занадто багато часу за переглядом телевізора, читанням книг або комп’ютером, щоб очі не втомлювалися. Візьміть за правило кожні 20 хв. протягом 20 секунд дивитися на який-небудь віддалений предмет.

Киньте палити

Куріння піддає ризику серйозних проблем із зором. Вони можуть привести до сліпоти, вказують фахівці Національного очного інституту (National Eye Institute, США).

Вивчіть сімейний анамнез

Ризик ряду захворювань очей підвищується, якщо вони були у близьких родичів, в першу чергу у батьків.