Дієтолог Катерина Ященко розповіла, які продукти вкрай небажано їсти натще і чому.

Помічали, що після вживання деяких продуктів самопочуття погіршується? Кожен такий перелік може бути індивідуальним, проте є й загальні рекомендації щодо того, що небажано їсти натще.

«Сніданок – найважливіша їжа за день. Більшість із нас вранці сумлінно їсть, але тільки не завжди те, що потрібне», — каже експерт.

Наприклад, дріжджі викликатимуть газоутворення у шлунку, здуття. Тому не варто їсти натще випічку на дріжджах.

Багато хто любить поласувати з ранку йогуртом. З одного боку – корисно для мікрофлори та перетравлення їжі. З іншого боку — абсолютно марно, якщо натще. Агресивний шлунковий сік просто зведе нанівець усі корисні властивості бактерій, що містяться у йогурті.

Величезна кількість людей не уявляють ранку без кави. Але кава натще – це дуже сильний подразник для слизової оболонки шлунка. Кава сприяє виробленню шлункового соку, і якщо далі ніяка їжа не надійде, сік, що виділився, почне роз’їдати саму слизову оболонку.

До того ж, кава провокує викид жовчі. Знову ж таки на голодний шлунок — нічого хорошого. Жовч потрібна для перетравлення їжі, а якщо переварювати, крім кави, нічого…

Цукор та солодке також не рекомендується до вживання натще. Це серйозний подразник для підшлункової, що провокує стрибки інсуліну.

Якщо ви любите цитрусові, також намагайтеся не снідати ними, тим більше натщесерце. У них міститься багато кислот, що подразнюють слизову оболонку шлунка. Особливо небезпечні цитрусові сніданки для тих, хто страждає на гастрит, виразку та інші захворювання ШКТ.