Відмовляєтеся від картоплі, масла, пасти і інших «шкідливих» продуктів? Саме час їх реабілітувати!

Свята — саме час побалувати себе і дозволити те, що в повсякденному житті ми забороняємо собі. Але дієтологи обнадіюють: багато продуктів, які ми вважали шкідливими і всіляко собі забороняли, насправді не так вже й шкідливі. А може бути, навіть навпаки — дуже навіть корисні.

Картопля

Картопля — продукт, необхідний для здоров’я нашого серця. У ній міститься дуже багато калію – мікроелементу, що підтримує нормальну роботу цього важливого органу. Крім того, в картоплі багато клітковини і вітамінів С і В6, які допомагають нормалізувати баланс шкідливого і корисного холестерину. Головне — намагайтеся їсти картоплю у відвареному або запеченому вигляді!

Читайте також:  Ці п'ять продуктів не можна їсти відразу після покупки

Кава

Вам варто з обережністю ставитися до цього напою, якщо ви вагітні або у вас діагностовано діабет другого типу, але у всіх інших випадках – дві чашки кави в день підуть тільки на користь. Цей напій допомагає захистити печінку від цирозу і навіть знизити ризик розвитку деяких різновидів раку. Крім того, кава полегшує симптоми депресії і знижує ризик розвитку діабету другого типу.

Вершкове масло

Вітамін А, який необхідний для нормального зору і синтезу статевих гормонів, вітамін Е, зміцнює імунітет, вітамін К, необхідний для нормальної роботи нирок і засвоєння кальцію і навіть вітамін D — всі вони містяться у вершковому маслі. А ще всі ці вітаміни засвоюються тільки в поєднанні з жиром, тому простіше і найефективніше отримувати їх з вершкового масла.

Читайте також:  Психолог назвала причини довіри гарним людям

Паста

Відмовляєтеся від зайвої порції пасти, тому що турбуєтеся про фігуру і вважаєте цю вуглеводну страву шкідливою для здоров’я? Абсолютно даремно! Крім того, що паста з твердих сортів пшениці безпечна для фігури (і навіть сприяє схудненню, якщо правильно підбирати соус), в ній багато селену і фолієвої кислоти. Цільнозернова паста — відмінне джерело корисної клітковини і цінних вітамінів, не варто від неї відмовлятися.

Горіхи

Так-так, горіхи це справжня калорійна бомба, та до того ж ще й джерело жирів. Але крім цього, в горіхах багато білка і клітковини, а також вітамінів, які корисні для серцево-судинної системи і роботи мозку. Так і жири, що містяться в горіхах, не так вже й погані: мононенасичені рослинні жири необхідні для засвоєння вітамінів і корисних речовин, а також для підтримки здоров’я судин.

Читайте також:  Як визначитися з грядкою для посадки озимого часнику